Зустріч з головою ради роботодавців – Кучер Галиною Михайлівною

10 листопада 2020

В рамках співпраці факультету соціальної та психологічної освіти з Управлінням праці та соціального захисту населення, який очолює Кучер Г. М., 9.11.2020 року відбулася он-лайн зустріч для здобувачів 1,2 курсів ОС «Молодший бакалавр», ОС «Бакалавр» денної та заочної форми навчання та студентів 3 курсу ОС «Бакалавр» спеціальності «Соціальне забезпечення.

Кучер Г. М., зазначила, що робота фахівців соціальної сфери – це, насамперед, робота з людьми. Спеціалісти з соціального захисту населення проводять спеціалізовану діяльність в галузі соціального управління. Такі фахівці займаються розв’язанням проблем суспільства, допомагають людям, які цього потребують. Соціальні працівники працюють із малозабезпеченими сім’ями, безробітними, інвалідами, ветеранами та сиротами – людьми, які потрапили у складну життєву ситуацію та потребують допомоги кваліфікованого працівника.

Фахівці з соціальної роботи займаються дослідженням соціального становища та проблем громади, проблемами окремих людей та цілих сімей, працюють над проектами та проводять заходи, спрямовані на вирішення цих проблем.

В залежності від напрямку роботи та посади, фахівці соціальної сфери може виконувати такі обов’язки:

• Консультації з приводу допомоги, пільг, соціальної підтримки;
  • Проведення тренінгів в рамках різних проектів;
  • Створення соціальної реклами;
  • Реалізація соціальних програм;
  • Вивчення особливостей сімей, особистостей, різних життєвих ситуацій, у які потрапляють люди;
  • Організація роботи соціальних служб на підприємствах;
  • Попередження та профілактика негативних явищ у суспільстві;
  • Організація роботи з профілактики здорового способу життя, підготовка молоді до подружнього життя, пропагування трудотерапії;
  • Виявлення інтересів та потреб окремих людей та залучення до вирішення їх проблем різних організацій, установ;
  • Сприяння соціальній адаптації, консультування, соціальна реабілітація, корекція міжособистісних стосунків;
  • Надання необхідної допомоги, підтримка, поліпшення житлових умов, допомога у облаштуванні та веденні домашнього господарства.