Лекція з дисципліни «Основи психогігієни»

6 вересня 2022

02.09.2022 р. викладачкою кафедри психології Андрусик О.О., для студентів ФСПО 3 курсу, була проведена лекція (3 пара) з дисципліни «Основи психогігієни» на тему «Психогігієнічні основи організації навчально-виховного процесу в школі».

На лекції були розглянуті питання про:

– психогігієну розумової праці;

– гігієнічні вимоги до організації навчальних занять;

– психогігієнічні основи режиму дня;

– психогігієнічні основи вільного часу школярів.

Також викладач розповіла про психічну діяльність та сон. Функції сну та про значення сну і потреби у ньому, стадії сну, розлади сну. Говорила про наукові припущення щодо природи сну, теорії сну.

Повідала про сновиді́ння як особливий період, стан сну, коли людина сприймає певну спроєктовану мозком реальність, що може включати в себе всі типи відчуттів. Сновидіння являють собою регулярно виникаючі під час сну суб’єктивно пережиті уявлення, що супроводжуються зоровими образами.

Проведення невеликих дискусій в процесі лекції під час аналізу та вирішення проблемних ситуацій дозволило створити активну, творчу та емоційно позитивну атмосферу на занятті.