(Українська) МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ЗАХІД З СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: ІНДЗ з ОК «Методологія наукових досліджень у соціальній роботі»

14 грудня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Починаючи з 2016 року на факультеті соціальної та психологічної освіти успішно реалізується освітньо-наукова програма  «Соціальна робота». Мета ОНП – підготовка висококваліфікованого та конкурентоспроможного фахівця, здатного розв’язувати комплексні проблеми у сфері соціальної роботи, здійснювати власні наукові дослідження, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення; застосовувати сучасні методології наукової та науково-педагогічної діяльності відповідно до місії Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини: навчання – дослідження – громадське служіння (https://bit.ly/3BBpNo0).

Вагоме місце у структурі підготовки докторів філософії займає ОК «Методологія наукових досліджень у соціальній роботі», мета якої – підготовка докторів філософії за спеціальністю 231 Соціальна робота, забезпечення їх поглибленими знаннями, вміннями та практичними навичками щодо теоретико-методологічних засад сучасних наукових досліджень із соціальної роботи.

Відповідно до робочої програми освітньої компоненти з-поміж індивідуальних навчально-дослідних завдань аспірантів 1 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» – проведення міждисциплінарного заходу з соціальної роботи з урахуванням галузевого контексту, історико-регіональних особливостей, досвіду  наукових шкіл університету.

18 листопада 2022 року аспірантка 1 курсу провідний методист Вінницького ОЦНТ Марія Моторна взяла участь в організації та проведенні  семінару-практикуму працівників культури КЗ «Центр культури і дозвілля» Чернівецької селищної ради та майстер-клас елементу НКС на базі Березівського будинку культури-філії КЗ ЦКіД. Мета заходу – виховання  у дітей та дорослих любові до краю, своєї культури, духовності, що здійснюватиме плив на інтелектуальний потенціал нації, розвиток емоційно-чуттєвої сфери особистості, та матиме оздоровлювальний, лікувальний, коригувальний, рекреаційний вплив на емоційний стан людей у цей непростий час.

Питання розвитку соціальної роботи, запровадження оптимальних моделей її організації у громаді набувають за сучасних умов особливого значення. Ключовим завданням соціальної роботи залишається пошук шляхів інтеграції та взаємодії всіх соціальних інституцій у забезпеченні добробуту, благополуччя, безпеки та стабільності. У сучасних умовах життя, коли особистість зазнає емоційних, психологічних, соціальних проблем, культура сприяє духовному оновленню особистості.

Сфера культури і сфера соціальної роботи тісно взаємопов’язані між собою і мають давню історію. Соціальна робота виконує одне із важливих завдань – створення необхідних умов для всебічного, гармонійного розвитку особистості шляхом організації дозвілля і рекреаційної діяльності.


Фото новини: