На базі Університету імені Адама Міцкевича у Познані (Республіка Польща) протягом 21-25 липня 2024 р. відбувся семінар Liberal Arts and Sciences.

28 липня 2024

Мета заходу – імплементація Liberal Arts  в українській системі вищої освіти, визначення ролі Liberal Arts у становленні університету як інноваційної інституції, виявлення можливостей для формування індивідуальної траєкторії здобувача вищої освіти, яка втілюється через філософсько-змістовну програму з підготовки адаптивної особистості з фокусом на міждисциплінарність.

Серед модераторів семінару виступили:

Рафал Вітковський, проректор з міжнародної співпраці Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України;

Сергій Квіт, Президент Києво-Могилянської академії, Міністр освіти і науки України у 2014-2016 рр.;

Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

Лариса Човнюк, керівник міжнародного офісу Києво-Могилянської академії.

Лекторами виступили 13 колег із європейських університетів:

– Samuel Abraham, Rector, BISLA;

Teun Dekker, Professor of LAS Education, Maastricht University Q&A;

Charlotte Kitzinger, Managing Director College of Liberal Arts & Sciences, Justus-Liebig-University Gießen Q&A;

– prof. UAM dr hab. Łukasz Różycki, LAS director, Adam Mickiewicz University, Poznań Q&A;

Paul Sterzel, Managing Director, University College Freiburg Q&A;

– Prof. Konrad Dominas, Adam Mickiewicz University, Poznań Q&A;

Berit Ebert, Director of Public Programs and Strategic Initiatives; Faculty Member, Bard College Berlin Q&A;

Steffi Hobuß, Academic Director of Liberal Education, Leuphana College, Leuphana University Lüneburg Q&A;

Rianne van Lambalgen, Program leader liberal arts and sciences, Timothy Bland, LAS teacher and Interdisciplinary Education policy advisor, Utrecht University Q&A.

Учасниками семінару стали 30 колег із різних ЗВО України. Серед учасників семінару Liberal Arts and Sciences представниці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини:

– декан факультету соціальної та психологічної освіти, професорка Оксана Кравченко

– доцентка факультету іноземних мов Ірина Постоленко.

Семінар відбувся у межах проекту Erasmus, що реалізується Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu та фінансується NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.