(Українська) «ОСВІТА, ШКІЛЬНИЦТВО І ПЕДАГОГІЧНА ДУМКА ЧЕРКАЩИНИ»

16 листопада 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

«ОСВІТА, ШКІЛЬНИЦТВО І ПЕДАГОГІЧНА ДУМКА ЧЕРКАЩИНИ»

З-поміж сучасних тенденцій розвитку української та зарубіжної освіти, педагогіки  актуалізація регіональних досліджень, що виявляється у зверненні науковців до різних аспектів педагогічного краєзнавства, мікроісторії тощо. Регіональний підхід  ґрунтується на висвітленні закономірностей розвитку національної освіти та педагогічної думки на маловідомих, унікальних регіональних матеріалах.

Один із аспектів такого регіонального підходу є предметом досліджень педагогічного краєзнавства – галузі педагогічного знання про особливості розвитку освіти, науки, педагогічної думки, культури місцевого краю, вивчення, збереження та творче використання регіонального педагогічного досвіду в теорії та практиці сучасних освітніх закладів.

Актуальність регіональної наукової проблематики підсилюється багатовимірністю педагогічного краєзнавства одночасно як педагогічного, історичного, соціального явища, що потребує ґрунтовного вивчення задля репрезентативного його представлення в сучасному освітньому, соціально-педагогічному й історико-педагогічному дискурсах.

З метою актуалізації регіональної наукової проблематики, вивчення маловідомих сторінок педагогічного краєзнавства науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини започатковують новий дослідницький проєкт – «Освіта, шкільництво і педагогічна думка Черкащини». Підготовка видання здійснюється відповідно до плану наукової діяльності Науково-дослідного центру педагогічного краєзнавства подвійного підпорядкування НАПН  України та МОН України та наукових тем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи («Актуальні проблеми соціально-педагогічної теорії та практики (реєстраційний номер 0111 U 00 75 47)»; «Актуальні проблеми історико-педагогічного знання (реєстраційний номер 0111U009198)»).

Запрошуємо до участі у дослідницькому проєкті «Освіта, шкільництво і педагогічна думка Черкащини» (Інформаційний лист)