Проходження практики в Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Пролісок”

12 березня 2024

У рамках проходження навчальної: ознайомчої практики здобувачі З/11, P/11, P/11-м груп відвідали Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Пролісок” управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.

Центр розміщується в приміщеннях, що відповідають санітарно- гігієнічним, протипожежним вимогам, техніці безпеки, мають усі види комунального благоустрою. Центр взаємодіє з відділом охорони здоров’я, відділом освіти та іншими організаціями в Черкаській області.

Центр соціальної реабілітації ставить перед собою і виконує такі завдання:

• забезпечує права дітей з інвалідністю  на соціальну реабілітацію та адаптацію з метою її наступної інтеграції в дитячі колективи дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл;
  • створює умови для всебічного розвитку, засвоєння вихованцями знань, умінь і навичок з метою підготовки їх до здобуття дошкільної освіти, з подальшим здобуттям дітьми базової та повної загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти з урахуванням рекомендацій лікарів;
  • готує батьків дітей з інвалідністю до продовження реабілітаційного- процесу з дітьми поза межами Центру, соціально-педагогічний патронат таких сімей;
  • надає кваліфіковану допомогу дітям з інвалідністю у здійсненні корекції- психофізичного розвитку за індивідуальною програмою реабілітації та залучає до участі в цій програмі батьків;
  • організовує комплексну реабілітацію та адаптацію дітей з інвалідністю;
  • служба соціального патронату Центру надає послуги соціального та педагогічного патронату в домашніх умовах.

В умовах реабілітаційного Центру набувається досвід підтримки сімей з дітьми з інвалідністю. В роботі Центру реабілітації використовуються різні моделі, методи та форми роботи з метою підвищення їх соціальної адаптації. Таким чином, основною метою та ідеєю Центру є виховання дитини в звичайних умовах, без відриву від сім’ї та близьких, формування здатності вибирати сферу професійної діяльності, що оптимально відповідає особистісним здібностям, розвиток суб’єктності вихованця, тобто його здатності успішно розв’язувати власні проблеми та свідомо будувати своє життя. Для працівників закладу головне, щоб люди знали, що їх тут чекає кваліфікована допомога. Усі свої сили і час вони присвятили складній і високій меті, що кожен рік дає плідні результати.

Студенти надзвичайно вдячні адміністрації закладу за надану можливість ознайомитися з роботою Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Пролісок” управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.