ПРО ПІДГОТОВКУ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОНП «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» ДО ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

23 грудня 2023

Важливою складовою підготовки здобувачів вищої освіти освітньо-наукової програми «Соціальна робота» є підготовка до дослідницької діяльності, що забезпечується виконанням наукової складової (проведення власного наукового дослідження під керівництвом наукового керівника та оформлення його результатів у вигляді дисертації) та освітньої складової (змістом обов’язкових освітніх компонентів через формування відповідних компетентностей, дослідницькою практикою та вибіркових освітніх компонентів, що відповідають індивідуальній освітній траєкторії здобувача і формуються на основі його наукових інтересів).

З-поміж освітніх компонентів ОНП «Соціальна робота», що забезпечують формування відповідних компетентностей майбутнього доктора філософії як дослідника – ОК04 «Наукове дослідження та академічна доброчесність». Зокрема, шляхом виконання індивідуального навчально-дослідного завдання (ІНДЗ) – підготувати доповідь з питань академічної доброчесності, дотичну до тематики дослідження аспіранта.

Результати досліджень аспірантів 1 року навчання спеціальності 231 «Соціальна робота» було апробовано під час наукового заходу –
ІV-го Міждисциплінарного колоквіуму «Цілі сталого розвитку України», що відбувся 19.12.2023 р. Організатор – факультет соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. З доповідями виступили:

Панченко Роман Васильович. Тема виступу: «Трансформація розуміння академічної доброчесності в університетах у світлі викликів штучного інтелекту» (науковий керівник: Коляда Н.М., доктор педагогічних наук, професор);

Гасанова Лейла Ілгарівна. Тема виступу: «Набуття учнівською молоддю компетентностями академічної доброчесності» (науковий керівник: Кравченко О.О., доктор педагогічних наук, професор);

Дубосару Віолетта Анатоліївна. Тема виступу: «Діяльність міжнародного центру академічної доброчесності» (науковий керівник: Коляда Н.М., доктор педагогічних наук, професор).

Матеріали доповідей (ІНДЗ з ОК «Наукове дослідження та академічна доброчесність») розміщено на сторінці ОНП «Соціальна робота», рубрика «Академічна доброчесність» (https://url.udpu.edu.ua/MDQ2MWVhOD).