Семінарське заняття з дисципліни «Основи психогігієни»

5 жовтня 2022

«Формування особистості та психічне здоров’я дитини» – саме на таку тему, 29 вересня 2022 року, викладачкою кафедри психології Андрусик О.О., було проведено семінарське заняття для студентів освітньо-професійної програми «Психологія», першого (бакалаврського) рівня вищої освіти П/31, П/32 груп з дисципліни «Основи психогігієни».

Під час заняття були розглянуті питання:

– поняття «здоров’я» і «хвороба». Психологія здорового способу життя;

– комплексна оцінка психічного здоров’я, його критерії;

– етапи психофізичного розвитку. – оцінка нервово-психічного розвитку дітей; саногенний потенціал особистості;

– психогігієнічна профілактика станів, ситуацій та поведінки ризику (стрес, депресія, посттравматичний синдром, страхи, суїцид, девіантна поведінка).

Заняття було організоване у форматі виступів студентів на завчасно заплановану викладачем тематику та обговорення проблемних, актуальних питань, таких як:

– активізація саногенного потенціалу у важких життєвих умовах, в умовах війни;

– благополуччя як позитивний саногенний потенціал особистості;

– критичні періоди в психофізіологічному розвитку особистості.

Здобувачі вищої освіти висловлювати власні думки щодо найважливіших чинників формування здорового способу життя, ділилися власним досвідом.

Cтуденти були активні, спостерігався взаємозв’язок з викладачем.