Співпраця факультету соціальної та психологічної освіти з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського

1 листопада 2023

31 жовтня 2023 р. на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулося перше заняття в рамках започаткованого інформаційно-просвітницького лекторію «Історія освіти як засіб формування соціокультурної компетентності майбутнього педагога: актуальні теми, джерельна основа, електронні ресурси».

Лектор: Березівська Лариса Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського.

До роботи лекторію долучилися здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ОНП «Соціальна робота», ОНП «Освітні, педагогічні науки», ОНП «Психологія»), науково-педагогічні працівники кафедр факультету соціальної та психологічної освіти.

Березівська Л.Д. розкрила питання історії освіти України у структурі професійної підготовки педагога, проаналізувала нові виклики, тенденції, значення і перспективи. Професор наголосила на ролі історії освіти у відновленні національної пам’яті, дослідила місце історії освіти у структурі професійної підготовки майбутніх педагогів, презентувала нову історію освіти у міжнародному дискурсі. Лектор розглянула дискусійне питання щодо міждисциплінарності історії освіти чи збереження власного пошукового простору.

Для учасників зустрічі – сучасних дослідників надзвичайно пізнавальною та корисною інформацією було висвітлення потенціалу Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О.Сухомлинського, зокрема відділу педагогічного джерелознавства та бібліографістики; можливостей електронних ресурсів та онлайн-проєктів; презентація наукових фондів ДНПБ України, зокрема педагогічних видань німецькою мовою.

До обговорення зазначених питань активно долучились науково-педагогічні працівники УДПУ імені Павла Тичини, зокрема: Коберник О.М. (доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та освітнього менеджменту, гарант ОНП «Освітні, педагогічні науки») та Албул І.В. (кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи).