Участь у конференції «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: Щоб у серці жила Батьківщина»

23 вересня 2016

1

15–16  вересня делегація факультету соціальної та психологічної освіти у складі доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри педагогіки та освітнього менеджменту О. М. Коберника, доктора педагогічних наук, професора Т. Д. Кочубей та кандидата педагогічних наук, доцента Л. В. Ткачук  взяли участь у роботі ІХ Міжнародної науково-практичної конференція та ХХІІІ Всеукраїнських педагогічних читаннях «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю: Щоб у серці жила Батьківщина», які проходили на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти.

2

Конференцію відкрив ректор ВІППО П. С. Олешко. Він, зокрема, сказав: «Василь Олександрович Сухомлинський, без перебільшення, — це фігура масштабу Песталоцці, Коменського, Руссо. Уже достатньо часу, щоб оцінити те, що видно лише на відстані: минуло кілька десятиліть, як душа його відійшла у вічність, проте земний труд його душі постійно дає рясні плоди. Десятками мов, мільйонами примірників і досі виходять його твори, його педагогічні підходи не застарівають. Чому? Бо закорінені в українському світовідчутті, в народності, у справжності. Так, його думки не завжди суголосні з модними нині концепціями у виховній сфері, зокрема педагогікою Джорджа Дьюї та його послідовників. Але ми прислухаймось до Дьюї, а робімо — по-сухомлинськи. Авжеж, вітчизняна освіта має стояти на плечах нашого титана».

3

Зібрання привітали: заступник голови Волинської обласної ради, доктор педагогічних наук, доцент Р. П. Карпюк; начальник управління освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Л. В. Плахотна; доктор педагогічних наук, професор, голова Всеукраїнської асоціації імені Василя Сухомлинського О. Я. Савченко.

4

На пленарному засіданні конференції виступили: академік-секретар Відділення загальної педагогіки та філософії освіти Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН О. В. Сухомлинська; доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН, директор Інституту проблем виховання НАПН України І. Д. Бех; доктор педагогічних наук, доцент Брестського державного університету ім. О. С. Пушкіна М. П. Жигалова (Республіка Білорусь); доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків ДВНЗ «Університет менеджменту освіти НАПН України» О. М. Отич; кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи ВІППО В. В. Вітюк; консультант школи, директор Люблінського центру вдосконалення вчителів К. Кардас (Республіка Польща); директор НВК «Павлиська ЗОШ І-ІІІ ст. — ліцей імені В. О. Сухомлинського» В. Ф. Деркач.

5

Далі була культурна програма: виставка творів соломоплетіння заслуженого майстра народної творчості, вчителя образотворчого мистецтва ЗОШ І-ІІІ ст. с. Купичів Турійського району М. В. Кравчук та концерт Державного академічного волинського народного хору (захід мав назву «Патріотична ідея в „Мистецькій вітальні“»). Гості ознайомилися з експозицією музею історії освіти Волині, виставкою методичних матеріалів «Реалізація патріотичних ідей В. О. Сухомлинського в освітньому просторі Волині».

7

Потім учасники форуму працювали по секціях: «Василь Сухомлинський: як формувати ідею Вітчизни», «Виховання любові до Батьківщини змалку: дошкілля і початкова школа», «Розвиток громадянськості у підлітків і молоді», «Педагог – провідник патріотичного виховання дітей і молоді», «Роль шкільної бібліотеки у формуванні національної свідомості учнів», «Спадщина Василя Сухомлинського: музейні аспекти».

6

16 вересня гостей педагогічних читань гостинно вітав педагогічний колектив і учні Комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського» Луцької міської ради Волинської обл. Учасники конференції могли ознайомитись із досвідом школи із впровадження в життя ідей Педагога, Гуманіста, Вченого – Василя Олександровича Сухомлинського.

Незабутні враження в учасників форуму залишились від знайомства з національно-історичними пам`ятками Волині, екскурсії у Старе місто Луцька.