1 грудня 2020

У період 13 листопада – 30 листопада 2020 року факультет соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини став співорганізатором потужної програми особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець», який проходив в м. Умань – регіональний рівень. Організатори програми – Міністерство молоді та спорту України, Українська академія лідерства, USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), співорганізатори в місті відділ сім’ї та молоді Уманської міської ради та факультет.

В умовах епідемії COVID-19 формат програми відбувся в 10 денний навчально-практичний курс в онлайн режимі для 20-25 молодих людей у 7 областях серед них м. Умань Черкаської області.

Мета програми – створення системи особистісного та професійного розвитку молоді в Україні віком 18 до 25 років, розвиток відповідального лідерства та підвищення рівня громадської активності молоді.

У програмі особистісного та професійного розвитку молоді «Державотворець» в м. Умані взяли участь 24 особи з різних областей, а саме Черкаської, Кіровоградської, Вінницької, Миколаївської, Одеської.

Учасники – це студентська молодь різних закладів вищої освіти (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Уманський національний університет садівництва, Київський державний коледж туризму та готельного господарства, Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського, Коледж бізнесу та технологій УНУС, Уманський гуманітарний педагогічний коледж, Вінницький торгівельно-економічний інститут).

Активними учасниками програми стали студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини:

факультету соціальної та психологічної освіти – Марина Бутенко, Аліна Калюженко, Анна Хоменко, Юлія Песоцька, Леся Федотова, Анна Себенкова, Віолетта Дубосару, Анастасія Тищенко, Анастасія Єскіна, Катерина Діордій, Тетяна Попович, Ілля Юдін;

Насичена програма трьох модулів «Творимо себе та формуємо команду», «Досліджуємо громаду», Будуємо державу» до яких долучились теоретики та практики університету, спікери програми регіонального рівня:

«Моя команда. Побудова та робота в команді» – Ірина Албул, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

«Цілепокладання та досягнення мети» – Катерина Чупіна, викладач кафедри психології, аспірант факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, випускниця програми «Державотворець».

«Участь ГО у покращенні умов проживання у громаді» – Оксана Гнатюк, директор ГО «Світ компетенцій»; кандидат педагогічних наук, доцент кафедри  Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

«Емоційний інтелект» – Олена Поліщук, аспірант кафедри соціальної та психологічної освіти, експерт з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості освіти.

«Міжнародний проєктний менеджмент» – Ольга Бойко, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, заступниця декан з міжнародної діяльності факультету соціальної та психологічної освіти.

«Проєктний менеджмент. Досвід» – Тетяна Коляда, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету соціальної та психологічної освіти.

«Групова динаміка команди. Мотивація команд» – Микола Компанієць, випускник програми «Державотворець», магістрант факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, заступник голови Молодіжної ради м. Умань.

Членкиня журі пітчингу проєктів учасників програми «Державотворець» в м. Умань – Оксана Кравченко, доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальної та психологічної освіти.

Технічний супровід та підтримка – Богдан Жошко, програміст факультету соціальної та психологічної освіти.

Координатор програми «Державотворець» в м. Умань, модератор – Наталія Левченко керівник Молодіжного центру «START» факультету соціальної та психологічної, молодіжна працівниця, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи освіти, докторант.

На завершення програми учасники програми представили свої змістовні, вагомі проєкти, які можуть реалізуватися в громаді.

«Достатньо дорослі, щоб творити державу!»