XIV літня авторська школа глибинної психології академіка національної академії педагогічних наук України, професора, доктора психологічних наук Тамари Семенівни Яценко

10 липня 2018

Вже традиційно 3-8 липня 2018року стіни Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини  приймали XIV літню авторську школу глибинної психології академіка національної академії педагогічних наук України, професора, доктора психологічних наук Тамару Семенівну Яценко.

Тамара Семенівна – видатний вчений, науковець світового значення.

Її здобутки – сотні наукових праць, велика плеяда підготовлених молодих науковців яким передає набуті знання. В теоретичному напрямку  Тамара Семенівна розвиває вектор глибинної психології людини, в методичному – є автором унікального методу психокорекції – активного соціально-психологічного навчання, в практичному – здійснює психологічну допомогу у самопізнанні, гармонізацію особистісного та міжособистісного  простору.

Цьогоріч до Умані завітали близько сотні учасників, – представники  Києва, Черкас, Слов’янська, Полтави, Івано-Франківська, Кропивницького, Донецька, Львова,  Бахмута, Нікополя, Краматорська, Олександрії, Маріуполя, Дніпра, Ялти, Харкова та суміжних держав, серед поціновувачів наукового таланту Тамари Семенівни. молоді та досвідчені науковці, бойові психологи зони АТО, представники волонтерських міжнародних та українських благодійних організацій щодо надання реабілітаційної допомоги людині, практичні психологи, викладачі, та всі, хто виявив зацікавленість до методу глибинного пізнання психіки.

Під час роботи Авторської Школи Яценко Тамара Семенівна зустрілась з ректором Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Безлюдним Олександром Івановичем та деканом факультету соціальної та психологічної освіти Кравченко Оксаною Олексіївною та в бесіді з якими акцентувалась увага на багаторічній плідній науковій співпраці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Уманського державного педагогічного університету імені  Павла Тичини. Презентувала нову монографію “Психоаналіз репродукцій художніх творів у підготовці психологів”.

Завдяки проходженню психокорекції в групах Активного Соціально-Психологічного Пізнання (АСПП) слухачі отримали можливість особистісного самовдосконалення, набуття науково обґрунтованого погляду на феномен психічного, а також оволодіння інструментарієм глибинного пізнання. Нестандартна та насичена побудова програми літньої авторської школи сприяла активному включенню та ефективному вивченню  методу соціально-психологічного пізнання завдяки невербальним вправам вранці та у вечірній час на Софіївському острові кохання, і роботі з учасниками школи в режимі безпосереднього включення в процес глибинної психокорекції, діалогічній та рефлексивній складовій в подачі теоретичного матеріалу.

Робота в рамках Школи глибинного пізнання не залишила нікого осторонь від наукового доробку Яценко Тамари Семенівни, спостерігалась висока зацікавленість та включеність кожного учасника, адже в їх присутності, за допомогою методу глибинного пізнання, розширялись професійні та особистісні горизонти безпосереднього розуміння психіки  на межі свідомого та підсвідомого, в контексті академічної та практичної, глибинної психології.

В кінці роботи семінару-практикуму  учасники висловили велику подяку Яценко Тамарі Семенівні за можливість входження в авторську методологію психоаналізу та безпосередню глибинну роботу з власними механізмами психіки.

Тамара Семенівна подякувала всім учасникам Літньої Авторської школи за плідну працю, високий рівень емотивного приєднання всіх учасників, за спільні нові відкриття та поповнення емпіричного глибинно-корекційного матеріалу методу активного соціально-психологічного пізнання. Щиро відзначила що вже традиційно Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини об’єднує всю Україну  в підготовці психологів з вузів України та спеціалістів дотичного профілю в галузі глибинної психокорекції та психолого-соціальної реабілітації.

Прощаючись, всі учасники літньої авторської школи були глибоко переконані що наступного року в стінах нашого університету Тамара Семенівна  знову  відкриє незвідану донині сторінку наукових розвідок  в улюбленій нею галузі глибинної психології.