(Українська) «16 днів проти гендерного насильства»

10 грудня 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Україна приєдналась до компанії «16 днів проти гендерного насильства» з 2000 року завдяки ініціативі Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту Відкритого Суспільства. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Факультет соціальної та психологічної освіти активно долучився до акції. Наш факультет спільно із  національною Радою жінок України, (НРЖУ), Світовою Федерацією Українських Жіночих Організацій (СФУЖО), ГО Школа Рівних Можливостей, лабораторією фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПНУ, Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради пропонували  долучитися до участі у проєкті-конкурсі «16 днів проти гендерного насильства: дати календаря – 2021», який співзвучний щорічній глобальній компанії, що відзначає цьогоріч своє 30-ліття. Презентації, відеоролики, коментарі, фрагменти виховних інтервенцій  за матеріалами Всесвітньої акції. Взяла участь студенка ІІ курсу Лисенко Анна із темою презентації «Всесвітній день боротьби зі СНІДом».

Відомо, що 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.  Здобувачі вищої освіти факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини в темі #помаранчевий_тренд_листопада. Студентка ІІ курсу нашого факультету Папірна Віталіна приєдналась до флешмобу, що запустила громадська організація «Територія успіху». Тема цьогорічної кампанії – «Розфарбуй світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань». Ця тема має на меті запобіганя сексуального насильства щодо жінок.

  • листопада під головуванням Уманського міського голови Ірини Плетньової відбулося засідання круглого столу з нагоди проведення Всеукраїнської щорічної акції. У заході взяли участь представники установ та організацій, які працюють в напрямку запобігання та протидії домашньому насильству. На захід була запрошена Кравченко О.О., декан факультету, координатор Гендерного центру. Під час засідання було презентовано інформацію про реалізацію заходів у сфері протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі в Уманській міській територіальній громаді. На завершення відбулось обговорення актуальних та проблемних питань.

До 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за сприяння Наукового товариства студентів та аспірантів студенти факультету підготували відео в якому розповіли все, що вони знають про  СНІД.

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Для здобувачів факультету було проведено лекцію від Оксани Вербовської з темою «Положення Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю».

Гендерним центром Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини було проведено І етап інформаційної акції «Гендерна рівність на роботі» за підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації.

5 грудня у всьому світі відзначають міжнародний День волонтера. Було інформування про дяльність Студентської соціально-психологічної служби. І в честь такого свята представники Студентської соціально-психологічної служби разом із представниками студентської ради відправились в Уманську початкову школу № 2, для того щоб розповісти дітям першого класу про те хто такий волонтер, та якою діяльністю він займається. Для дітей були проведені цікаві ігри, а по закінченню діти подарували малюнки, які вони намалювали під час заняття, волонтерам.

У рамках Всеукраїнської акції підсумовуючи усі заходи від Гендерного центру проведено інтерактивний тренінг «Гендер: рівні можливості для всіх».

А також Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації пропонує до перегдяду соціальний відеоролик «Ми – проти насильства», який розроблений Національною соціальною сервісною службою України. Відеоролик створений з метою привернення уваги та підвищення рівня обізнаності громадськості до проблеми вчинення насильства у будь-яких його проявах та має ознаки соціальної реклами.


Фото новини: