21 квітня 2023 р. відбулися VI Всеукраїнські психологічні читання «Удосконалення професійної майстерності майбутніх психологів»

24 квітня 2023

21 квітня 2023 р. на базі кафедри психології факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулися VI Всеукраїнські психологічні читання «Удосконалення професійної майстерності майбутніх психологів» на тему «Підтримка психологічного здоров’я особистості в умовах війни».

Основні напрями роботи:

  1. Психологічна допомога постраждалим у період російсько-української війни 2022-2023 року.
  2. Психологічні аспекти реабілітації та супроводу особистості в інклюзивному середовищі.
  3. Стресостійкість особистості в умовах життєвих криз.
  4. Психолого-педагогічні аспекти підготовки майбутніх фахівців у наданні психологічної допомоги з подолання стресів.
  5. Удосконалення професійної майстерності майбутніх педагогів та психологів у сучасних умовах.

 

У читаннях взяли участь 93 учасники з різних регіонів України: з Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Університету економіки та права «КРОК», Житомирського державного університету імені Івана Франка, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серед них: доктори та кандидати психологічних наук, викладачі, психологи закладів вищої, середньої та початкової освіти, корекційний психолог, здобувачі вищої освіти, випускники факультету соціальної та психологічної освіти.

Зі вступним словом до присутніх звернулася Кравченко Оксана Олексіївна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, декан факультету соціальної та психологічної освіти УДПУ імені Павла Тичини. Оксана Олексіївна звернула увагу присутніх на важливість теми обговорення про підтримку психологічного здоров’я особистості під час війни, побажала учасникам плідної роботи по обміну досвідом.

Цікавим був виступ Грись Антоніни Михайлівни, доктора психологічних наук, професора, завідувачки лабораторії психології соціально дезадаптованих неповнолітніх Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, яка розповіла про досвід реалізації Міжнародного проєкту  «Діти і війна». Працюючи з дітьми, які зазнали жахіття війни, її команда фахівців використовувала різноманітні техніки – техніки тілесно-орієнтованої терапії, когнітивно-поведінкової терапії, наративи, техніку сновидінь, різноманітні тренінги релаксації тощо.

Бобриньова Світлана Дмитрівна, психолог УДПУ імені Павла Тичини розповіла про практичні аспекти формування стресостійкості особистості за складних життєвих обставин. Вона детально ознайомила присутніх з пірамідою логічних рівнів Роберта Ділтса та використання її у практичній роботі психолога. Зокрема, присутні зацікавились методом фрирайтингу.

Також виступила Швець Владислава Володимирівна, кандидат психологічних наук, психолог Комунального некомерційного підприємства «Уманська міська центральна лікарня» Уманської міської ради; тренер, експерт-психолог всеукраїнських національних проєктів із надання психологічної підтримки «Розкажи мені», «Мені здається», «Захищені», «Поруч». Вона розповіла про специфіку своєї роботи та особливості генерації нових критично важливих підходів консультування в умовах воєнного стану, про важливість поєднання теорії і практики у роботі психолога.

Курінна Любов Олександрівна, член правління ГО «Ми особливі», корекційний психолог Білоцерківської гімназії №15 розповіла про особливості роботи корекційного психолога з дітьми, що мають розлади аутистичного спектру.

Сафін Олександр Джамільович, доктор психологічних наук,  професор, завідувач кафедри психології УДПУ імені Павла Тичини розповів про цікаві нові дослідження у сфері змін особистості в умовах бойових дій по відношенню до  психічної норми.

Цікаві спогади про Анну Іванівну Кагальняк, колишню завідувачку кафедри психології, відомого психолога не лише в університеті, а й в Україні і за кордоном, розповіла присутнім кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології УДПУ імені Павла Тичини Шулдик Галина Олексіївна.

Тактовним і професійним модератором Всеукраїнських читань була Данилевич Лариса Арсеніївна, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології УДПУ імені Павла Тичини. Вона також розповіла про Премію імені А.І. Кагальняк, ім’я якої носить лабораторія удосконалення майстерності майбутнього психолога, яку започаткував її син Андрій Оленко. Премія імені А.І. Кагальняк заснована згідно з Положенням та правилами про призначення стипендії факультетом соціальної та психологічної освіти, присуджується щорічно на конкурсній основі здобувачам спеціальності «Психологія» за значні досягнення у навчанні та науковій діяльності із врахуванням соціального становища претендента на Премію. У цьому році буде визначено трьох найкращих претендентів цієї винагороди.

Вдячні доцентам кафедри психології Шулдик Галині Олексіївні, Данилевич Ларисі Арсеніївні та викладачу кафедри психології Андрусик Олені Олександрівні за організацію та проведення  Всеукраїнських читань на високому рівні!

Дякуємо всім, хто став частинкою психологічних читань: спікерам, всім колегам, здобувачам вищої освіти, випускникам! Дякуємо за вашу працю та досвід!

 

Напередодні Всеукраїнського дня психолога, хочемо привітати всіх психологів з професійним святом!

Бажаємо усім міцного здоров’я, душевного спокою,

рівноваги, гармонії в душі, міцності духу!


Фото новини: