27-29 червня 2023 року відбувся Національний EdCamp ВОЛЯ-2023 «Передпереможна сила для післяпереможних планів».

4 липня 2023

27-29 червня 2023 року відбувся Національний EdCamp ВОЛЯ-2023 «Передпереможна сила для післяпереможних планів».

Мета заходу: ознайомлення з науково-педагогічними засадами запровадження міжнародного Дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН); результатами та перспективами розвитку соціально-емоційного та етичного навчання (СЕЕН) в Україні;  концепцією та очікуваними результатами реалізації  проєкту «Державна платформа підтримки учнівства «ПОВІР»», спрямованого на подолання освітніх втрат і розривів, формування та розвитку навичок стійкості й благополуччя, впевненості  учнівства у своїх силах у контексті концепту «student agency»; національним онлайн-курсом #освітабездискримінації; отримання нових знань щодо міжнародного досвіду подолання викликів в освіті та суспільстві під час війн та криз; розроблення ціннісно-обґрунтованих планів розвитку Нової української школи у воєнні і повоєнні часи за 8-ма стратегічними напрямками.

Ініцітором є ГО «ЕдКемп Україна». Співорганізатором є Державна служба якості освіти України. Серед партнерів – Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Консультативна рада з питань сприяння розвитку системи загальної середньої освіти при Президентові України, Інститут проблем виховання НАПН України/ Institute of problems on education, команда PISA Український центр оцінювання якості освіти, Інститут освітньої аналітики.

Дослідження соціально-емоційних навичок в Україні здійснюється за підтримки Міжнародний фонд “Відродження”.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини на заході представляла Кравченко Оксана Олексіївна доктор педагогічних наук, професор, декан факультету соціальної та психологічної освіти.

У Перший день Національного EdCamp-ВОЛЯ 2023  презентували доповіді представники експертного кола:

Марина Крісов, педагогічна консультантка за напрямком «Special education», міжнародна консультантка з корекційного та інклюзивного навчання, Ізраїль.

Вікторія Козаченко, експертка з розбудови доброчесності, публічного управління й адміністрування, керівниця Офісу доброчесності НАЗК (2020-2023 рр.).

Карл Мірра, Керівник ліберальних досліджень / соціальних наук (CPCS), голова відділу викладання, навчання та технологій педагогічного коледжу Рут С. Аммон Адельфійського університету, США.

Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України

Ніна Мацюк, експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності громадської організації «Безбар’єрність».

 

Другий день Національного EdCamp-ВОЛЯ 2023 привітав усю спільноту Олександр Елькін, голова ради EdCamp Ukraine.

На початку дня зустрічали Андреаса Шляйхера, директора з питань освіти та навичок ОЕСР, який виголосив свою візійну промову:

«Увесь світ з подивом спостерігає, як українські військові захищають ваше сьогодні. Але ви, вчительство, захищаєте ваше майбутнє. Якщо ми хочемо жити в іншому, кращому світі, то маємо створити іншу освіту. Наше майбутнє дуже залежить від того, що відбувається нині в класі. Дітям, які пережили війну, потрібна буде додаткова підтримка і допомога. Не варто перекладати цю допомогу на шкільних психологів і соціальних робітників, цю допомогу можете надати ви – учительство. Я захоплююся реформою «Нова українська школа» саме тому, що вона має фокус на компетентностях. Як показують дані ОЕСР, соціально-емоційні та когнітивні навички близькі. Допитливе учнівство показує кращі результати з математики. Ті діти, хто добре знають математику, стійкіші. Тож соціально-емоційних навичок можна навчати через шкільні предмети».

Про важливість соціально-емоційних навичок висловилося і українське еспертне коло.

Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти.

Лілія Гриневич, міністерка освіти та науки України (2016-2019 рр.), проректорка Київського університету імені Бориса Грінченка, амбасадорка програми СЕЕН та ДоСЕН в Україні

Почесними гостями заходу були:

Оксен Лісовий, міністр освіти України

Сергій Бабак, голова комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Сергій Колебошин, заступник голови Комітету ВРУ з питань освіти, науки і інновацій

Григорій Баран, менеджер програми «Соціальний капітал», секретар Правління Міжнародного Фонду «Відродження»

Роман Шиян, заступник директорки Команди підтримки реформ із питань Нової української школи

Тарас Тополя, музикант, фронтмен гурту «Антитіла», друг Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, парамедик у складі 130 батальйону ТРО

 

Третій день EdCamp-ВОЛЯ 2023 передбачав зустрічі з експертами:

Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти

Сергій Горбачов, освітній омбудсмен України

Сергій Колебошин, заступник голови Комітету ВРУ з питань освіти, науки і інновацій

Тарас Тополя, музикант, фронтмен гурту «Антитіла», друг Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, парамедик у складі 130 батальйону ТРО

 

На цій національній події відбулося Підписання меморандуму між EdCamp Ukraine та Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини про створення дорожньої карти впровадження соціально-емоційних навичок в освіті України.


Фото новини: