“37 років пам’яті: Чорнобильська катастрофа торкається сердець ще й досі”

26 квітня 2023

37 років назад стався вибух на Чорнобильській атомній електростанції в Україні, який став найбільшою техногенною катастрофою в історії ядерної енергетики.

Трагедія забрала життя тисячі людей, стала причиною багатьох захворювань, принесла величезний збиток для навколишнього середовища. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються й досі.

Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. Дана аварія призвела до непоправних медичних, економічних, соціальних та гуманітарних наслідків. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі. Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України.

Ми схиляємо голову перед пам’яттю про людей, які не зупинилися перед смертельною небезпекою, щоб подолати спільну біду. Герої тієї битви – пожежники, військовослужбовці, інженери, лікарі, рядові робітники добровільно стали ліквідаторами аварії, не задумуючись про власну безпеку, цілодобово робили усе можливе, аби запобігти ще більшому розповсюдженню радіації. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться в пам’яті українського народу.

Студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, факультету соціальної та психологічної освіти, спільно з викладачами кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, а саме: заступником декана з наукової роботи, доцентом кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, кандидатом педагогічних наук Матрос Ольгою Олександрівною, доцентом, кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи, доктором філософії Моргай Лілією Анатолівною, доцентом, кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Підвальною Юлією Василівною, розпочали церемонію хвилиною мовчання.

Захід відбудеться об 11:30 біля пам’ятника ліквідаторам аварії ЧАЕС в м. Умані.

На спеціально організованій церемонії, студенти та викладачі зібралися, щоб віддати шану тим, хто віддав своє здоров’я та життя, рятуючи інших від наслідків аварії. Вони поклали квіти до пам’ятного місця, встановленого в місті Умані, де згадували загиблих та висловили слова пам’яті, вдячності та вшанування.

Ця церемонія стала символом єдності та солідарності студентської та викладацької громади нашого факультету у вшануванні пам’яті Чорнобильців. Вона підкреслила важливість збереження пам’яті про аварію на Чорнобильській АЕС, нагадала про важливість безпеки в атомній енергетиці та вивчення наслідків радіаційного впливу на довкілля та здоров’я людей.


Фото новини: