(Українська) 7 січня 2024 року виповнюється 70 років утворення Черкаської області, яка славиться своєю історією і самобутньою культурою.

7 січня 2024

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на честь 50-річчя утворення Черкаської області заснована науково-дослідна лабораторія «Педагогічне краєзнавство Черкащини».

Проведення досліджень в лабораторії здійснюється за такими напрямами:

  • освіта на Черкащині,
  • педагогічна думка Черкащини;
  • науковий доробок учених Черкаського краю.

У науково-дослідній лабораторії «Педагогічне краєзнавство Черкащини» працюють викладачі та студенти усіх структурних підрозділів університету. Поряд з фаховою підготовкою майбутні фахівці отримують поглиблену краєзнавчу підготовку, засвоюють необхідний обсяг знань не тільки загального, але й регіонального педагогічного краєзнавства, набувають методичних умінь і навичок проводити науково-пошукову та краєзнавчу роботу в школі, усвідомлюють її значення у вихованні учнів.

Науково-дослідна лабораторія входить до складу Науково-дослідного центру педагогічного краєзнавства подвійного підпорядкування НАПН та МОН України при Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.

У 2021 р. за підтримки Українського культурного фонду реалізовано проєкт «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» (https://fspo.udpu.edu.ua/inklyuzyvno-sotsial%ca%b9na-3D-karta/?fbc). Створена інклюзивно-соціальна 3D-карта з вміщеними чотирьма туристичними маршрутами (тур 1. м. Умань, тур 2. Монастирище–Жашків–Звенигородка–Тальне, тур 3. Корсунь-Шевченківський–Канів, тур 4. Чигирин) та наявним контентом для он-лайн подорожей регіоном задля створення безбар’єрного доступу до історико-культурної спадщини Черкащини.

У 2022-2023 рр. – реалізація дослідницького проєкту «Освіта, шкільництво і педагогічна думка Черкащини» (https://bit.ly/3kysctM) в межах діяльності Науково-дослідного центру педагогічного краєзнавства подвійного підпорядкування НАПН  України та МОН України, Науково-дослідної лабораторії педагогічного краєзнавства Черкащини.

У 2023 р. в межах проекту:

– підготовлено матеріали до інформаційного ресурсу «Черкащина педагогічна» (https://url.udpu.edu.ua/ZjJlYmI2Yj);

– організовано та проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогічне краєзнавство крізь призму історико-культурних явищ та процесів в Україні» (21 листопада 2023 р.).

У 2024 році з нагоди 70-річчя від дня утворення Черкаської області студентською молоддю факультету соціальної та психологічної освіти оголошується  тематична зміна Національно-патріотичного табору «Дія» під гаслом «Черкащина – моя мала Батьківщина».

У межах цієї зміни буде  проводитися збір фотографій про заклади освіти Черкащини.

Вивчаємо минуле, творимо сьогодення, віримо у майбутнє.