Захист соціальних проектів інклюзивного туризму «Подорожуємо без бар’єрів»
22 серпня 2022 року на факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся конкурс захистів соціальних проектів інклюзивного туризму «Подорожуємо без бар’єрів».
Адже, у системі світового туристського розвитку особливе і значне місце на сьогодні відводиться інклюзивному туризму (туризму для осіб з інвалідністю), який знаходиться у структурі соціального туризму та в Україні практично не розвинений.
Інклюзивний туризм для осіб з інвалідністю – це сучасний вид туризму, який дозволяє включити в туристичну діяльність будь-яку людину, незалежно від її фізичних можливостей, з урахуванням особливостей її фізично-психологічного стану і розглядається він, насамперед, як потужний засіб активної реабілітації, який структурно включає в себе медичні, психологічні, педагогічні, фізичні, професійні, трудові, фізкультурно-спортивні та соціально-побутові заходи.
Мета конкурсу – визначити важливість інклюзивного туризму як систему заходів спрямованих на відновлення та розвиток фізичного, соціального, духовного, творчого та інтелектуального рівня життєдіяльності особи з урахуванням фізичних та психічних можливостей для сприяння її інтеграції в суспільство.
Тому студенти факультету соціальної та психологічної освіти проявили активність, вміння та презентували цікаві проекти з розробленими туристично-інклюзивними маршрутами для осіб з обмеженими можливостями різних нозологій.
На захисті проектів з вітальним словом виступила Оксана Олексіївна Кравченко, декан факультету соціальної та психологічної освіти, доктор педагогічних наук, професор.
Також були присутні фахівці Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи ЧОР, зокрема, виконуюча обов’язки директора – Масенко Наталія Володимирівна.
Усі проекти були різними та унікальними, загалом, варто відзначити таких здобувачів вищої освіти: Скомороха Владислава, Руда Еріка, Рябошапка Мирослава, Славінська Світлана, Шкільнюк Анастасія – здобувачі другу курсу спеціальності 053 Психологія, Науменко Анастасія –здобувачка другого курсу спеціальності 232 Соціальне забезпечення та Песоціка Юлія – аспірантка другого року навчання спеціальності 231 Соціальна робота.
Це було дійсно пізнавально та цікаво, а підготовлений матеріал здобувачами вищої освіти, цінним буде у діяльності закладів соціальної сфери у роботі з особами з обмеженими можливостями.
Фото новини: