Поєднання навчання і досліджень під час реалізації освітніх програм викладачами та аспірантами кафедри педагогіки та освітнього менеджменту

3 квітня 2023

Науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки та освітнього менеджменту Кірдан Олена, Ткачук Лариса і Ткачук Мирослава забезпечують поєднання навчання і досліджень під час реалізації освітніх програм на факультетах: соціальної та психологічної освіти, початкової освіти, філології та журналістики, природничо-географічному, фізики, математики та інформатики, іноземних мов. Цьому сприяють використання в освітньому процесі результатів наукових пошуків викладачів; виконання наукових досліджень здобувачами вищої освіти з опорою на традиції наукових гуртків та проблемних груп кафедри; узгодження змісту освітніх компонентів з тенденціями розвитку педагогічних наук; виконання завдань із науковим складником у межах таких освітніх компонентів: «Теорія та історія педагогіки», «Історія педагогіки» (Лариса Ткачук); «Історія педагогіки», «Порівняльна педагогіка» (Мирослава Ткачук); «Історіографія педагогічних процесів», «Історія педагогіки», «Історія української школи і педагогіки» (Олена Кірдан); обговорення результатів наукових досліджень під час аудиторних занять, наукових конференцій та семінарів; використання результатів неформальної освіти (участь у «гостьових лекціях»), викладачами кафедри під час оновлення змісту навчальних дисциплін.

Аспірант 1-го року навчання Авраменко Богдан (ОНП «Освітні педагогічні науки»), який вивчає у поточному семестрі вибіркову навчальну дисципліну «Історіографія педагогічних процесів», відвідав гостьову онлайн лекцію «Педагогічна спадщина Софії Русової».

Довідково:

За результатами відвідування гостьової онлайн лекції «Педагогічна спадщина Софії Русової» у межах серії просвітницьких вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле» викладачами кафедри оновлено зміст навчальних дисциплін на факультетах:

соціальної та психологічної освіти – Кірдан О.Л. «Історіографія педагогічних процесів», освітня програма третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти «Освітні, педагогічні науки».

філології та журналістики – Кірдан О.Л. «Історія педагогіки», освітні програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська )), «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська)), «Середня освіта (Українська мова і література). Журналістика»; «Середня освіта (Українська мова і література). (Українознавство)».

іноземних мов – Ткачук М.М. «Історія педагогіки», освітні програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ««Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька))», «Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська))», «Порівняльна педагогіка» освітні програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Середня освіта (Мова і література (англійська))», «Середня освіта (Мова і література (англійська, німецька))», Освітня програма «Середня освіта (Мова і література (французька))», Освітня програма «Середня освіта (Мова і література (англійська, іспанська))»

початкової освіти – Ткачук М.М. «Порівняльна педагогіка» освітні програми другого (магістерського) рівня вищої освіти «Початкова освіта. Дошкільна освіта», «Початкова освіта. Середня освіта (Інформатика».

природничо-географічний – Ткачук Л.В. «Теорія та історія педагогіки» освітні програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)», «Середня освіта (Географія)»; «Середня освіта (Хімія)».

факультет фізики, математики та інформатики –Ткачук Л.В. «Історія педагогіки» освітні програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Історія педагогіки» «Середня освіта (Фізика)», «Середня освіта (Математика)», «Середня освіта (Інформатика)».