ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА «СОЦІАЛЬНА РОБОТА»: ВСТУП-2023

11 квітня 2023

7 квітня 2023 року на розширеному засіданні робочої групи освітньо-наукової програми «Соціальна робота» за участю здобувачів вищої освіти, роботодавців, інших стейкголдерів (роботодавців, представників академічної спільноти ЗВО України) відбулося обговорення проєктів програм вступних випробувань (ОНП «Соціальна робота», ступінь вищої освіти «доктор філософії», спеціальність 231 Соціальна робота, очна (денна/вечірня) та заочна форми навчання).

Прийом на навчання за ОНП «Соціальна робота» здійснюється в межах ліцензії (наказ МОНУ від 19.04.21 № 49-л, https://cutt.ly/AE2Niwt). Ліцензійний обсяг становить 10 осіб (наказ МОНУ № 523 від 18.05.16, https://cutt.ly/9E2NYkB).

У 2023 році конкурсні процедури передбачено за такими етапами: захист дослідницької пропозиції; іноземна мова; фахове вступне випробування з соціальної роботи / соціально-правового захисту (для вступників з дипломом іншої спеціальності).

Програми вступних випробувань «Дослідницька  пропозиція», «Соціальна робота», «Соціально-правовий захист» (для вступників з дипломом іншої спеціальності) розроблено робочою групою кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Відповідно до п. ІІІ Стандарту вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня, ступінь доктор філософії, галузь знань 23 Соціальна робота, спеціальність 231 Соціальна робота, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.12.2021 р. № 1495) програмами  передбачено  перевірку набуття особою компетентностей та результатів навчання, що визначені стандартом вищої освіти зі спеціальності 231 Соціальна робота для другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Програми вступних випробувань укладено з урахуванням особливостей освітньо-наукової програми «Соціальна робота» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (2023) – поєднання підготовки докторів філософії з соціальної роботи з урахуванням регіональних особливостей, досвіду наукових шкіл університету (інклюзивна освіта; молодіжна робота; гендерна соціалізація; соціально-психологічні особливості розвитку особистості, соціальних груп; соціальна робота у громаді тощо).