Представники ФСПО взяли участь у роботі круглого столу “Інклюзивна освіта в Україні”

5 лютого 2016

Представники факультету соціальної та  психологічної освіти (Алла Войтовська – диспетчер Центру соціальної та освітньої інтеграції «Без бар’єрів») взяли участь у роботі круглого столу, який відбувся 02 лютого 2016 року у м. Києві за сприяння програми імені Фулбрайта «Інклюзивна освіта в Україні».

SAM_2457

SAM_2441

Теми круглого столу:

Лайл Кауфман, фахівець зі спеціальної освіти, KansasCityKansasPublicSchools: «Досвід США в організації інклюзивного навчання».

Володимир Ковтунець, координатор з питань законодавства АльянсуUSETI;  координатор робочої групи з розробки законопроекту « Про освіту» при комітеті ВРУ: «Правове забезпечення інклюзивної освіти як гарантія реалізації права на освіту».

Тетяна Симоненко, начальник відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Міністерство освіти і науки України:  «Інклюзивне навчання в Україні: реалії та перспективи розвитку».

Євгеній Суковський, психолог, магістр в галузі спеціальної освіти: «Інклюзія: практичні аспекти та реалії».

SAM_2445

SAM_2452

Проаналізувавши і вислухавши усіх доповідачів, можна сказати, що інклюзивна освіта в Україні знаходиться на початковому етапі свого розвитку. Основними проблемами,  що гальмують цей процес є неготовність влади та суспільства приймати у повноцінний освітній процес дітей з особливими потребами,  не інформованість батьків, щодо інклюзії, і звісно ж, мале фінансування з боку держави.

SAM_2455

Тому факультет соціальної та психологічної освіти разом із Центром соціальної та освітньої інтеграції «Без бар’єрів» бере активну участь у розвитку інклюзивної освіти в педагогічному університеті імені Павла Тичини.