Безоплатний доступ до курсів coursera для студентів зво

8 березня 2024

Міністерство освіти і науки України продовжує співпрацю з платформою онлайн-освіти «Coursera». Заклади вищої освіти та студенти зможуть безоплатно користуватися курсами Coursera for Campus до 31 липня 2024 року.

МОН розпочало співпрацю з платформою з березня 2022 року. За цей час 250 українських закладів вищої освіти отримали необмежений доступ до 8 700 курсів. А понад 56 000 українських слухачів уже пройшли 180 000 курсів та отримали сертифікати.

«Ми дуже вдячні Coursera за допомогу закладам вищої освіти України з перших місяців повномасштабного вторгнення. Цінуємо наше партнерство, яке сприяє підвищенню якості освіти в Україні. Переклад курсів українською мовою, продовження  безкоштовного доступу — це надзвичайна підтримка для наших студентів та викладачів», — зазначив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній.

Coursera переклала українською мовою понад 4 000 курсів та запустила нові функції на основі штучного інтелекту для більш персоналізованого та інтерактивного навчання.  Тепер найпопулярніші курси «Наука про благополуччя» від Єльського університету, «ШІ для кожного» від DeepLearning.AI і «Що таке наука про дані?» від IBM доступні українською.

«Для нас велика честь продовжувати партнерство з Міністерством освіти і науки України, щоб українські студенти мали доступ до якісної освіти в ці складні часи. Coursera й надалі підтримуватиме їхній навчальний шлях, використовуючи можливості штучного інтелекту, перекладаючи курси українською та надаючи необмежений доступ до платформи», — сказав Джефф Маґіонкалда, генеральний директор Coursera.

Серед курсів платформи українські студенти віддають перевагу навчанню з цифрових та технічних спеціальностей. Найпопулярніші з них:

  • Англійська для науки, технологій, інженерії та математики (Університет Пенсільванії);
  • Програмування для всіх (Початок роботи з Python) (Університет Мічигану);
  • Основи управління проєктами (Google);
  • Нейронні мережі та глибоке навчання (DeepLearning.AI);
  • Основи дизайну взаємодії з користувачем (UX) (Google);
  • Англійська для розвитку кар’єри (Університет Пенсільванії);
  • HTML, CSS і Javascript для веброзробників (Університет Джона Гопкінса);
  • Основи: Data, Data, Everywhere (Google);
  • SQL для наукових даних (Університет Каліфорнії);
  • Вступ до інтерфейсної розробки (Meta).

Долучитися до онлайн-платформи «Coursera».

Довідково: Coursera заснована в 2012 році професорами Стенфордського університету комп’ютерних наук Ендрю Нґ і Дафною Коллер і має місію забезпечити загальний доступ до навчання світового рівня. Нині це одна з найбільших освітніх онлайн-платформ у світі. Станом на 31 грудня 2023 року на ній було зареєстровано 142 мільйони учнів. Coursera співпрацює з понад 325 провідними університетами та галузевими партнерами. Інститути в усьому світі використовують Coursera для підвищення кваліфікації та перепідготовки своїх співробітників, громадян і студентів у таких сферах, як наука про дані, технології та бізнес. У лютому 2021 року Coursera стала корпорацією з громадським призначенням у Делавері та отримала статус B Corp.