В Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини стартував локальний тренінг «АКТИВНІ ГРОМАДЯНИ» за підтримки Британської ради в Україні.
У 2019 р. УДПУ імені Павла Тичини став партнером програми Активні громадяни Британської ради. Мета проєкту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.
Завдяки співпраці з Британською радою вдалося пройти конкурсний відбір і отримання фінансування на реалізацію проектів соціальної дії, а також проведення локального тренінгу за програмою Активні громадяни. У межах якого 7 листопада 2022 р. відбувся тренінг «Глобальна та локальна громади: різниця та способи співпраці». Модератори: Кравченко Оксана та Чупіна Катерина.
Під час тренінгу схарактеризовано розвиток громад від глобального до локального рівнів.
На етапі знайомства кожен учасник мав написати назву населеного пункту і назву територіальної громади, яку він представляє – відтак вдалося представити карту учасників.
Серед завдань, які виконували учасники тренінгу – «Картування громади»: учасники створювали спільну візуальну схему своєї місцевої громади, з обов’язковим представлення сфер: охорони здоров’я, освіти, культури (наявність музеїв), соціальних послуг, молодіжної роботи, гендерної рівності, енергоефективності та інших секторах.
Вправа «Система владних координат»: учасники за допомогою «мозкового шторму» запропонували усі зацікавлені сторони, дотичні до вирішення тієї чи іншої проблеми в громаді.
Завдання на загал «глобальний снап»: необхідно було знайти зв’язки між локальними і глобальними аспектами розвитку громад.
Учасники тренінгу активно, креативно і відповідально долучалися до інтерактивних заходів.
До наступних зустрічей