(Українська) Науковий круглий стіл «Безпека дітей та молоді в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія»

6 травня 2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

27 квітня в рамках Днів науки викладачами кафедри виховних технологій та педагогічної творчості був організований науковий круглий стіл на тему «Безпека дітей та молоді в інтернеті: попередження, освіта, взаємодія» (модератор – к.пед.н., доц. Коломієць Н.А.). Тема заходу обрана не випадково, оскільки освітянська спільнота надзвичайно стурбована трагічними подіями, що сталися з підлітками у лютому 2021 р. через небезпечні ігри в соціальних мережах. Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність є важливими завданнями для вчителів.

Робота наукового круглого столу здійснювалася за такими напрямами: Актуальні проблеми безпеки в інтернеті; Сучасні небезпечні інтернет-спільноти; Кібербулінг: правила поводження в мережі; Інтернет-безпека у сучасних освітніх закладах України: досвід роботи.

Відкрила захід завідувач кафедри, доцент Макарчук Вікторія Вікторівна. Вона звернула увагу на важливість обговорюваної проблеми та висловила підтримку щодо розвитку цієї теми у суспільстві.

Під час круглого столу презентували свої виступи:

доцент Коломієць Наталія Андріївна, яка повідомила про загальні методичні рекомендації для профілактики залучення дітей до небезпечних квестів;

психолог Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Бондаренко Наталя Василівна розповіла про вплив соціальних мереж на дітей та превентивні заходи, що впроваджуються в освітній процес цієї школи;

працівник у галузі соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Песоцька Юлія Юріївна привернула увагу присутніх до проблеми кібербулінгу та його видів.

У кінці роботи круглого столу доповідачі акцентували увагу присутніх на необхідності консолідації зусиль батьків, педагогів, психологів у вирішенні проблеми негативного впливу соціальних мереж на підростаюче покоління. Та вирішувати проблему не стільки через зовнішні фактори (заборону продажу ліків, блокування небезпечних груп тощо), скільки через дитину: через відновлення її довіри до батьків, вчителів, збільшення кола її спілкування, усвідомлення дитиною своєї важливості та особливості.