Ознайомча лекція з роботодавцями

16 лютого 2024

Вивчення навчальної дисципліни «Соціальна та економічна інклюзія» займає важливе місце у системі підготовки фахівців соціальної сфери. Передбачає формування в студентів цілісного уявлення і теоретичних знань про зміст соціальної роботи як науки і професійної діяльності, про її основні напрями, інструментарій, технології та організацію, а також у сприянні оволодінню конкретними методами і технологіями цієї роботи у напрямі соціального забезпечення.

Метою курсу є здобуття глибинних знань із спеціальності «232 Соціальне забезпечення», визначення теоретичних підходів та концептуальних засад до поняття інклюзивності в соціальному забезпеченні задля формування нових методологічних підходів до дослідження соціально-економічних процесів в контексті імплементації парадигми сталого розвитку.

Завданнями вивчення курсу «Соціальна та економічна інклюзія» є:

– виявлення детермінантів соціально-економічної нерівності в сучасному суспільстві; пошук шляхів упровадження парадигми інклюзивного розвитку в Україні як інструменту пом’якшення соціально-економічної нерівності в сучасних умовах розвитку;

– визначення та аналіз основних переваг і недоліків застосування індексу інклюзивного зростання та розвитку як показника для статистичної та аналітичної оцінки рівня та темпів розвитку економіки та покращення соціального та інвестиційного клімату України, як передумова для визначення можливих шляхів усунення загроз сталому розвитку;

– обґрунтування ролі та сутності соціально-економічної інклюзії в контексті інклюзивного економічного розвитку для посилення сенситивності зв’язку між економічним розвитком та соціальним захистом.

У межах вивчення обов’язкового освітнього компонента  «Соціальна та економічна інклюзія» для здобувачів першого рівня вищої освіти «бакалавр» спеціальності 232 Соціальне забезпечення відбулося лекційне заняття на базі відділу обслуговування громадян № 4 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області.

Лектором виступив начальник відділу, Заслужений працівник соціальної сфери України Кузнець Анатолій Михайлович.

Здобувачі вищої освіти мали унікальну нагоду прослухати практичний досвід здійснення пенсійного забезпечення, ознайомитися із нормативно-правовою базою такого виду соціального забезпечення, а також зясувати інструментарій робочого місця фахівця такого відділу.

Щиро дякуємо Анатолію Михайловичу за привітну зустріч, доброзичливе ставлення до студентів та плідну співпрацю щодо підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери.