(Українська) ОСВІТНЬО-НАУКОВА ПРОГРАМА «СОЦІАЛЬНА РОБОТА»: обговорення проєкту (2024)

4 грудня 2023

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Відповідно до Положення про освітні програми в Уманському державному педагогічному університету імені Павла Тичини (Нова редакція) (2023 р.) передбачено щорічне оновлення та перегляд освітніх програм. З метою обговорення актуальних питань розвитку теорії і практики соціальної роботи, впровадження новацій у підготовку докторів філософії відбулось засідання робочої групи освітньо-наукової програми «Соціальна робота», яка реалізується в університеті з 2016 року (http://surl.li/bqacb).

З-поміж актуальних пропозицій щодо проєкту ОНП «Соціальна робота» (2024), які підтримали учасники зібрання:

  • ввести до переліку фахових компетентностей та програмних результатів навчання: СК07. Здатність імплементувати міжнародні документи і національне законодавство з утвердження соціальної інклюзії та  ґендерної рівності; інтегрувати ідеї соціальної інклюзії та ґендерної рівності у професійну діяльність; РН10. Імплементувати міжнародні документи і національне законодавство з утвердження соціальної інклюзії та  ґендерної рівності; інтегрувати ідеї соціальної інклюзії та ґендерної рівності у професійну діяльність, які доцільно забезпечувати у межах ОК7 «Інновації у соціальній роботі» (відповідно до Цілей сталого розвитку України на період до 2030 року, Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року, резолюції практичної конференції «Імплементація Стратегії гендерної рівності в освіті до 2030 року: рух уперед» (МОН України, 29 листопада 2023р.) та VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Просоціальна особистість у гендерному вимірі: теоретико-методологічні та прикладні аспекти» (УДПУ імені Павла Тичини, 31 травня 2023 р.) щодо важливості впровадження курсів, тем з гендерної проблематики мало інтегровані в процес підготовки фахівців), пропозиція проф. Т. В. Семигіної та проф. О. О. Кравченко;
  • введення до обов’язкових та вибіркових освітніх компонентів тематики, що передбачає формування компетентностей у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності (відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» (від 15.11.2023) на виконання Закону України «Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності» (2022), https://mon.gov.ua/ua/news/kabmin-zatverdiv-poryadok-pidgotovki-perepidgotovki-ta-pidvishennya-kvalifikaciyi-fahivciv-u-sferi-utverdzhennya-ukrayinskoyi-nacionalnoyi-ta-gromadyanskoyi-identichnosti), пропозиція проф. Н. М. Коляди;
  • та ін.

Проєкт ОНП «Соціальна робота» (2024) оприлюднено на сайті факультету соціальної та психологічної освіти: http://surl.li/nvrmi.


Фото новини: