Очікування щодо навчання в аспірантурі Песоцька Юлія

27 липня 2022

Песоцька Юлія, аспірантка І року навчання спеціальності 231 Соціальна робота Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

  1. Чому обрали саме ОНП «Соцільна робота» в УДПУ імені Павла Тичини та які мотиви вступу? На факультеті соціальної та психологічної освіти я навчаюся з першого курсу, спочатку отримала ступінь бакалавра із спеціальності «Соціальна педагогіка», потім магістра зі спеціальності 231 Соціальна робота. Під час навчання в магістратурі почала вивчати та досліджувати проблеми інклюзії, інклюзивного туризму тощо. Після завершення навчання продовжувала працювати над вивченням цієї проблеми. Згодом було вирішено – продовжити досліджувати проблеми соціальної роботи в аспірантурі.
  2. Які особливості навчання аспіранта за освітньою та науковою складовими?

ОНП «Соціальна робота» повністю імпонує моїм особистісним та професійним інтересам. Програма забезпечує належні умови для написання дисертаційного дослідження та сприяє моєму розвитку як майбутнього педагогічного працівника. Адже ОНП передбачено вивчення навчальних дисциплін, які сприяють моєму дослідженню, а також розвитку педагогічних компетентностей. Також програма включає два види практики – дослідницьку та науково-викладацьку, які у свою чергу теж сприяють розвитку мене як науковця та майбутнього викладача. Окрім цього, програма забезпечує умови для проходження практики на базі того закладу, який краще сприятиме для дослідження та вивчення проблеми, для внутрішньої мобільності та міжнародного стажування.

  1. Чи достатні умови для проведення дослідження за темою дисертації?

ОНП «Соціальна робота» має всі умови для проведення дослідження за темою мого дисертаційного дослідження, а саме «Соціальна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами музейної педагогіки». На базі факультету функціонують чимало наукових центрів, лабораторій та шкіл. Зокрема, що стосується теми мого дослідження, – це наукова школа «Актуальні проблеми соціальної роботи в громаді: історія, теорія, практики» (керівник – Кравченко О.О.), наукова лабораторія «Педагогічне краєзнавство Черкащини» (керівник Коляда Н.М), Центр соціально-освітньої інтеграції та інклюзивного реабілітаційно-соціального туризму «Без бар’єрів» (керівник – Чупіна К.О.), науково-дослідний центр педагогічного краєзнавства (керівник – Коляда Н.М.). Також варто зазначити, що я є координаторкою Молодіжного центру «START», та членом наукового товариства студентів та аспірантів факультету соціальної та психологічної освіти.

  1. Чи створені умови для проєктної діяльності, в яких проєктах берете участь?

Для реалізації проєктної діяльності створені відповідні умови. Факультет та університет забезпечують можливість студентам та аспірантам долучатися до різноманітних проєктів та реалізувати свої ідеї. Я долучалася до реалізації таких проєктів: науково-дослідна тема: «Соціально-психологічна реабілітація дітей та молоді з особливими освітніми потребами засобами інклюзивного туризму» (державний реєстраційний номер: 0119U103979); «Культурно-рекреаційно-туристична Черкащина: інклюзивно-соціальна 3D-карта» за підтримки Українського культурного фонду; інформаційна акція щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків на робочому місці; онлайн програми «Зимова школа “Я обираю професію”»; проєкт «Спільно. Точки зустрічі» за підтримки ЮНІСЕФ; проєкту «Ресурсний центр внутрішньо переміщених осіб» УДПУ імені Павла Тичини та Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. Участь у цих проєктах це, по-перше, неабиякий досвід міжособистісного спілкування, адже постійно знайомишся та контактуєш з різними людьми, налагоджуєш формальні та неформальні зв’язки, по-друге, це основа мого дослідження.

  1. Яким реченням Ви б могли рекомендувати вступати до аспірантури за ОНП «Соціальна робота»?

Якщо розв’язання соціальних проблем має для тебе велике значення, але ти не знаєш, з чого почати або боїшся, то ОНП «Соціальна робота» в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини – це те, з чого варто почати.

ОНП «Соціальна робота» реалізується командою висококваліфікованих науково-педагогічних працівників, які є майстрами своєї справи і наставниками не лише у науковій та професійній діяльності, а й взірцем у буденному житті. І можу сказати, що це чимало вплинуло на мій вибір саме  ОНП «Соціальна робота».

Я рада, що уже протягом стількох років навчання на факультеті маю можливість і далі бути здобувачкою освіти саме цього ЗВО і цієї ОНП.