Питання навчання, викладання та наукових досліджень, пов’язаних з інтернаціоналізацією вищої освіти в 2022 році
Міжнародна діяльність університету здійснюється згідно Концепції інтернаціоналізації університету до 2025 року у зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти та стратегічною метою якої є його інтеграція у світову та європейську системи освіти, науки та виховання задля якісної підготовки компетентних фахівців.
В Міжнародній діяльності університету важливу роль відіграє саме Концепція інтернаціоналізації університету.
Студенти та аспіранти факультету постійно приймають у міжнародних заходах різного рівня, проектах, грантах та міжнародній академічній мобільності.
Членство в Міжнародних організаціях та рейтингах:
Викладачі кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи є членами Міжнародної Асоціації шкіл соціальної роботи (International Association of Schools of Social Work. Вашингтон, США;
Університет входить до міжнародного рейтингу Мультиранк (який дає можливість приймати іноземних студентів) та міжнародного рейтингу QS;
Університет також є членом Великої Хартії університетів до якої входить 947 закладів з 94 країн світу.
В 2022 році підписано угоду між Пряшівський університет в м. Пряшів (Словацька республіка) та факультетом. Предмет та мета угоди «Якість вищої освіти та її інтернаціоналізація».
Студенти та аспіранти, які Взяли участь у семінарах, конкурсах, конференціях, виступили з доповідями та публікації студентів.
Песоцька Ю.Ю. аспірантка кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи ОНП «Соціальна робота», 2 курс, денна форма Отримала диплом І ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).
Федотова Л.В. студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Інклюзивному конкурсі «Точки дотику» в рамках реалізації Міжнародної програми розвитку інклюзивних спільнот (науковий керівник – проф. О. Кравченко).
Федотова Л.В. студентка 4 курсу факультету соціальної та психологічної освіти, П/42 групи отримала диплом ІІІ ступеня в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Управлінські, соціальні та поведінкові науки у реалізації засад сталого розвитку» науковий керівник – доц. Міщенко М.С.).
УЧАСТЬ ФАКУЛЬТЕТУ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ ТА ПРОГРАМАХ
Програма «Активні громадяни» (Велика Британія) Британська рада в Україні. Проведено локальний тренінг 7 листопада 2022 р. «Глобальна та локальна громади: різниця та способи співпраці».
Дитячий фонд ООН в Україні (UNICEF).
- Проєкт «Спільно. Точки зустрічі». Проєкт спрямований на підтримку дітей, підлітків та їхніх родин, які через війну були змушені залишити свої домівки.
- Благодійний проєкт «КОЛО ТУРБОТИ». Участь взяла к.псих.н., Чупіна К.О. Тема «Психосоціальна підтримка дітей».
Ізраїльсько-український проєкт направлений на допомогу дітям ВПО та особам які мають симптоми ПТСР. Тема: «Теоретико-методологічне використання терапевтичної методики Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою». Участь взяли д.пед.н., проф., Кравченко О.О.; к.псих.н.,Чупіна К.О.
Наукове об’єднання COLLEGIUM INVISIBILE, за участі Fundusz Stypendialny Talenty Princeton Polish Society, проєкт Fleck. Тема: «Маніпуляції ЗМІ під час війни». Участь взяла Рябініна М.А аспірантка ІІ курс, 231 Соціальна робота.
Стажування
Діхтяренко С.Ю. к.псих.н., доц.; Міщенко М.С. к.псих.н., доц.; Шеленкова Н.Л. к.псих.н., доц. пройшли стажування в Польсько-українська фундація «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) спільно із Вищим Семінаріумом Духовним університету UKSW. Тема стажування: «Академічна доброчесність».
Наукові стажування
Кравченко О.О. д.пед.н., проф. пройшла наукове стажування в Інститутуті соціології Ягеллонського університету. Літній інститут з досліджень на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні». 16 по 19 липня 2022 року.
Із 28 листопада по 3 грудня 2022 р відбувся навчальний візит за темою «Розвиток громадської архівістики в Україні» у місті Варшава, організований Фундацією «Добра Воля».
Албул І.В. к.пед.н, доц.; Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.; Матрос О.О. к.пед.н, доц.; Моргай Л.А. к.пед.н, доц.; Підвальна Ю.В. к.пед.н, доц.; Карпич І.О. к.пед.н, доц.; Данилевич Л.А. к.пед.н, доц.; Станішевська В. І.викладач; з 14 січня – 21 лютого 2022 р. пройшли наукове стажування в Науково-дослідному інституті Люблінського науково-технологічного парку, яке проводилося спільно з Міжнародною фундацією науковців та освітян (Республіка Польща). Тема стажування: «Академічна доброчесність у підготовці магістрів та докторів філософії (PhD) у країнах Європейського Союзу та Україні».
Стеценко Н.М. к.пед.н, доц.; Шулдик Г.О. к.псих.н, доц.; Бондаренко Г.В. к.пед.н, доц.; Балдинюк О.Д. к.пед.н, доц.; Іващенко К.В. к.пед.н, доц.; з 12.02.2022 – 20.03.2022 пройшли наукове стажування в Ягеллонському університеті (Республіка Польща). Тема стажування: «Фандрейзинг та організація проєктної діяльності в закладах освіти: європейський досвід».
Войтовська А.І. (к.пед.н.); з 27 червня 2022 року по 12 липня 2022 року пройшла наукове стажування за підтримки Британської Ради в Україні на тему: «Міжкультурний діалог для соціальних дій» та З 16 липня 2022 року по 19 липня 2022 року наукове стажування в Інститут соціології Ягеллонського університету на тему: «Дослідити на основі інтерв’ю та усної історії «Свідчення війни в Україні».
Рябініна М.А. (аспірантка) з 8 листопада – 20 грудня 2022 Університет Collegium Civitas м. Варшава пройшла наукове стажування за темою: «Інтернаціоналізація вищої освіти Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі».
Штурба А.О. (аспірантка) з 17 січня – 17 лютого 2022 р. пройшла наукове стажування в університеті ISMA Вища школа менеджменту та інформаційних систем (Рига, Латвія). Тема стажування: «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті».
Вербовська О.В. (аспірантка) в листопаді 2022 році пройшла 2 наукових стажування в Ізраілі на теми: «Психологічна підтримка військових та їхніх сімей» та «Реінтеграція ветеранів з інвалідністю».
Проведення заходів міжнародного рівня на базі університету
Викладачами кафедри психології з 26-28 квітня 2022 р. проведено Фестиваль психології «Інноваційна психологія». Країна учасник – Німеччина.
У зв’язку з інтернаціоналізацією вищої освіти процес входження України в освітній простір світу відбувається активніше. У цьому відношенні важливо враховувати виклики і визначати перспективи, які поставатимуть перед здобувачами вищої освіти усіх рівнів. З цією метою актуалізується необхідність ширшого залучення студентів, магістрів та аспірантів до заходів з міжнародною участю.
На факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся марафон онлайн-зустрічей для здобувачів вищої освіти з лекторами європейських країн під гаслом «Світ у підтримку освіти і науки України».
Марафон онлайн-зустрічей присвячений ознайомленню та обговоренню досвіду роботи з переселенцями в інших країнах та можливостей для підтримки студентської молоді та науковців України країнами ЄС.
Перша зустріч відбулася 13 травня 2022 р. з докторанткою соціально-психологічного напрямку Ягеллонського університету з фундації «Добра воля» (Республіка Польща) – Аліною Добошевською за темою «Підтримка та допомога Польщі українцям». Також до онлайн-лекції долучилася голова Національної Ради жінок України – Людмила Порохняк-Грановська.
В ході дискусії обговорено питання прав жінок-біженок з дітьми та боротьби за їх права, а також подолання стереотипів та посилення гендерної освіти й виховання.
20 травня відбулася зустріч з Beverly Moser на тему: «Підтримка українського народу як крок до мирного майбутнього» та члена американської волонтерської організації Volunteers For Ukraine, Італійської Волонтерської організації «Лістівки», канд. психол. наук Світлани Могилястої на тему: «Психологічна готовність студентів до волонтерської діяльності як чинник самореалізації».
25 травня 2022 року на факультеті відбулася гостьова лекція Іглесіаса Ештефана, представника Поліції Іспанії, відділу роботи з українцями, перекладача. На тему: «Про особливості легального статусу українців в Іспанії».
26 травня відбулася лекція Рябініної Марини Анатоліївни, спеціаліста по навчанню в м. Варшава (Польща), «Товариство з обмеженою відповідальністю «OFWCA.PL». Лекція на тему: «Можливості для підтримки українських студентів в Європі».