(Українська) Проведено  лекцію-реквієм «ГОЛОДОМОР 1932-1933. Геноцид українців: три удари ГОЛОДОМ”»

22 листопада 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

“Зроніть сльозу.

Бо ми не мали сліз.

Заплачте разом, а не наодинці.

 Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,

Що мали зватись гордо – українці.”

Збережемо ПАМ’ЯТЬ. Збережи ПРАВДУ.

Забудемо – і правда ЗНИКНЕ…

 

21 листопада для здобувачів 1 курсу факультету соціальної та психологічної освіти було проведено  лекцію-реквієм «ГОЛОДОМОР 1932- 1933. Геноцид українців: три удари ГОЛОДОМ”» доцентом кафедри історії України Ольгою СКУС.

У нинішній війні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації. І тоді, і нині росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал. Сталін у XX столітті та путін у XXI зробили вибір на користь геноцидів, бо інші методи упокорення українського народу не спрацювали.

У своєму вступному слові Ольга Скус зазначила: «Голод, що забрав життя мільйонів українців на початку 30-х, був третім з чотирьох кроків руйнування української нації радянською владою. Перший удар було завдано по національній інтелігенції («мозку» нації), другий – по церкві («душі»), третій – по незалежному селянству, а четвертий полягав у фрагментації нації. Голодомор – це злочин проти людяності. На жаль, світ знав про Голодомор, але, як і зараз, був просто стривожений…»

Запалюванням свічок – традиційний спосіб вираження поваги, пам’яті і вшанування, студенти та присутні викладачі факультету вшанували хвилиною мовчання жертв Голодомору 1932 – 1933 рр.

Заслухали архівні спогади ЛЮДЕЙ  ПРАВДИ про жахи тих днів, щоб світ знав. Це спогади тих, хто не боявся говорити і писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя. Родини закатованих голодом – ті, хто вижив, – до кінця свого життя боялись голоду, і цей страх передали наступним поколінням. Можна говорити про те, що страх померти голодною смертю призвів до того, що в Україні досі чимало тих, хто у дилемі «хліб чи свобода» обере хліб.

Після Голодомору стародавнє прислів’я «моя хата з краю» тотожна байдужості українців – мовляв, нехай десь воюють, десь борються за людські права – зате у мене все спокійно, і я маю, що їсти, вважають деякі люди. Це і є ПОСТГЕНОЦИДНИЙ СИНДРОМ.

На завершення було запропоновано перегляд промороликів «ПОВТАННЯ ПРОТИ ГОЛОДУ», «Голодомор. Помста за СВОБОДУ» та сучасні проморолики із закликом «Нація, яка єдналася в хвилини вшанування померлих із голоду в минулому об’єдналася, аби захистити своє майбутнє і створила потужну армію. Скорбота за вбитими предками дає нам сили захищати себе і нащадків…»

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України 26 листопада (субота) о 16.00. Через дев’ять десятиліть після Голодомору-геноциду проти українців знову росія застосовує геноцидні практики.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців по всьому світу і громадян інших країн засвітити вогники у вікнах як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.


Фото новини: