(Українська) Проведено П’яті Всеукраїнські психологічні читання «Психологічні ресурси особистості у кризових ситуаціях»

22 квітня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

22 квітня 2022 року на факультеті соціальної та психологічної освіти викладачами кафедри психології Г.О. Шулдик, Л.А. Данилевич, А.В. Шулдика, О.О. Андрусик організовано та проведено П’яті Всеукраїнські психологічні читання «Психологічні ресурси особистості у кризових ситуаціях», які за традицією кафедри психології приурочені памʼяті Анни Іванівн Кагальняк та Дню психолога (23 квітня).

Війна є надзвичайним психологічним стресом для людини та суспільства. Ми не маємо природного імунітету, здатного захистити себе від страху, а також, від посттравматичного стану, що спричиняють бойові дії. Втім, існують правила і практики, які дозволяють навчитися спокійніше сприймати ситуацію та адаптуватися до складних реалій життя. І цим, зберегти фізичне здоров’я та душевну рівновагу самого себе, і тих, хто перебуває поруч. Тому, недаремно темою П’ятих Всеукраїнських читань було обрано «Психологічні ресурси особистості у кризових ситуаціях».

Основними напрямами роботи Всеукраїнських читань були:

  1. Психологічна допомога постраждалим у період російсько-української війни 2022 року.
  2. Стресостійкість особистості в умовах життєвих криз.
  3. Психолого-педагогічні аспекти підготовки майбутніх фахівців в умовах військового стану.
  4. Удосконалення професійної майстерності майбутніх педагогів та психологів у сучасних умовах.

Лариса Арсеніївна Данилевич, доцент кафедри психології, розпочала П’яті Всеукраїнські читання спогадами про Анну Іванівну Кагальняк, ознайомила з основними напрямками роботи. Представила спікерів, які підготували інформацію про цінний власний досвід розв’язання психологічних проблем в умовах війни.

Про свій досвід наукової співпраці, життєвий шлях та науково-педагогічну діяльність, відомого в Умані та за її межами психолога, колишнього завідувача кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидата психологічних наук, доцента Анни Іванівни Кагальняк, розповіла доцент кафедри психології Галина Олексіївна Шулдик. Вона також повідомила, що найближчим часом має бути вручення Премії імені Анни Іванівни Кагальняк найкращому здобувачу вищої освіти зі спеціальності «Психологія» факультету соціальної та психологічної освіти.

Сафін Олександр Джамільович, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, розповів про практику психологічного відбору кандидатів до територіальної оборони в умовах другої російсько-української війни.

Калишенко Кароліна Михайлівна, викладачка кафедри військової педагогіки та психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, дійсний член американської асоціації «Брейнспоттинга», клінічний психолог, член ради роботодавців факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, говорила про методи роботи з клієнтами, які постраждали під час російсько-української війни, та ознайомила з технологіями допомоги людині у кризових станах.

Кобзар Ольга Володимирівна, психологиня комунальної установи «Голованівський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Голованівської селищної ради Кіровоградської області ознайомила з роботою комунальної установи та поділилася досвідом, як здійснювати психологічний супровід під час воєнного стану та надавати першу психологічну допомогу.

Фесянова Світлана Анатоліївна, здобувачка другого магістерського рівня вищої освіти УДПУ імені Павла Тичини, директор Христинівської школи мистецтв, організатор Христинівського волонтерського центру допомоги «Світло» поділилася власним досвідом про психологічну самодопомогу волонтеру: підтримку особистих ресурсів. Світлана Анатоліївна з теплом і повагою згадувала Анну Іванівну, і що вивчала ще студенткою психологію на її лекціях.

Радзівіл Катерина Павлівна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини розповіла про власний практичний досвід роботи з дітьми, про надання психологічної допомоги дітям, які постраждали у період російсько-української війни.

Дякуємо всім, хто став частинкою психологічних читань: спікерам, всім колегам, здобувачам вищої освіти. Дякуємо за вашу працю та досвід.

Напередодні великого, світлого свята Великодня, яке несе з собою віру, надію і любов, хочеться побажати усім міцного здоров’я, гармонії в душі, міцності духу!

Хай Бог благословляє Україну на перемогу, на мир, на спокій та відродження!


Фото новини: