(Українська) Проєктна діяльність факультету соціальної та психологічної освіти

14 червня 2024

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

    Проєктна діяльність на сьогодні виступає ефективною технологією та використовується у всіх сферах суспільного життя. Тому підготовка фахівців з оволодіння методологією проектного менеджменту є важливою складовою як у ході реалізації освітніх програм в умовах закладу вищої освіти, так і умовою ефективної та інноваційної наукової діяльності.

    Завдяки міжсекторальній співпраці з державним сектором та громадськими організаціями на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини реалізується ряд соціальних проєктів у 2022-2023 навчальному році:

     – Молодіжний центр «START» став точкою видачі адресної гуманітарної допомоги Співдія Хаб в м. Умані. Співдія Хаб в м. Умані – точка видачі адресної гуманітарної допомоги внутрішньої переміщеним особам, це спільна дія діяльність Молодіжного центру «START» та ГО «Черкаська молодіжна рада», спрямована на розвиток волонтерства та неформальної освіти.

    – Факультет став співорганізатором благодійного проєкту «КОЛО ТУРБОТИ», створений ГО «Центр Соціального Лідерства» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (UNICEF), під патронатом НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України. Мета проєкту: у співпраці з медичними закладами, соцпрацівниками, психологами та волонтерськими організаціями надавати кваліфіковану безоплатну допомогу сім’ям, дітям віком від 0 до 6 років, що отримали гостру травму у результаті дії різноманітних обставин у ході війнив Україні.

     – Наш заклад вищої освіти є регіональним представником у місті Умань з реалізації проєкту «Теоретико-методологічне використання терапевтичної методики Хібукі-терапія у роботі з дитячою травмою». Ізраїльсько-український проєкт направлений на допомогу дітям ВПО та особам які мають симптоми ПТСР.

     – Реалізується проєкт «Кімната терапії іграшкою», постійно діюча кімната до завершення бойових дій, та при виконанні реабілітаційних функцій поствоєного стану.

     – Колективом факультету підготовлено проєкт «Розвиток громадської архівістики в Україні як передумова духовного відновлення українського суспільства», поданий для участі у  програмі Відновлення культурно-мистецької діяльності (ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)) Українського культурного фонду, у рейтину посів 168 місце із 341 (посилання на рейтинг https://ucf.in.ua/m_programs/639079e56781d904187f36a2/register?type=rating). Проєкт спрямований для створення громадського архіву зі збереження усної історії і формування національної ідентичності в умовах російсько-української війни з його подальшим поповненням в воєнний період та використанням, як потужний ресурс поствоєнного осмислення зрушень, які відбулися і відбуваються в українському суспільстві та популяризацією взаємодії і спільної історичної спадщини України та країн демократичного цивилізованого світу. У рамках проєкту буде вивчено й імплементовано польський досвід з вивчення усної історії та створення громадського архіву задля реалізації історикокультурних проєктів в Україні зі збереження національної пам яті.

     – Ініціативна група факультету соціальної та психологічної освіти представляла проєкт «Академічна доброчесність: данина моді чи життєва необхідність» у Конкурсі  проєктів, заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства та ініціативними групами. За результатами конкурсу проєкти включені до календарного плану Управління у справах сім’ї молоді та спорту Черкаської обласної держаної адміністрації на 2023 рік. Їх фінансування буде здійснюватись з обласного бюджету. Реалізація проекту запланована на жовтень-грудень 2023 року.

     – Бібліотека Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у співпраці з факультетом соціальної та психологічної освіти стала переможцем у Конкурсі проєктів на отримання благодійної допомоги «Працюємо на перемогу» для підтримки українських бібліотек під час війни. Проєкт передбачає облаштування у читальній залі інклюзивного робочого місця, обслуговування внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади з інвалідністю. Фінансову підтримку (50000 грн.) надано за рахунок коштів, отриманих від «Фонду підтримки українських бібліотек» (Ukrainian Library Relief Fund) Американської бібліотечної асоціації (ALA), створеного за сприяння Валентини Пашкової та УБА. Завдяки перемозі у читальному залі буде облаштовано інклюзивне робоче місце для людей з інвалідністю, що допоможе їм адаптуватися в освітньому середовищі університету.  Бібліотека за кошти гранту отримала можливість придбати програму для екранного збільшення ZoomText Magnifi, ноутбук, набір наклейок для маркування клавіатури шрифтом Брайлем, стола-парти для візочників.

     – ФСПО є переможцем конкурсу проєктних заявок від громад щодо втілення пілотних ініціатив із запобігання домашньому насильству. Мета проєкту: формування поняття такої важливої соціальної категорії як «гендер»; виховання засад гендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі; з’ясування стереотипів, які існують стосовно жіночої та чоловічої статі; надання членам громади необхідних практичних знань та навичок щодо того, як можна запобігти та протидіяти домашньому насильству. Завдання проєкту (Розкрити поняття «гендер», «гендерні стереотипи», «гендерна рівність», «домашнє насильство». Сформувати неупереджене ставлення до представників обох статей. Розкрити прояви гендерної нерівності у різних сферах життя. Виявити основні показники домашнього насильства). Проєкт реалізовується у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій ініціативі, належать авторкам і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду США.

     – У травні 2023 р. стартує спільний проєкт «Вчимося себе захищати: готуємо Амбасадорок змін», який підтримано конкурсною комісією фонду «Абіліс» (Фінляндія). Метою проєкту, який здійснюватиметься у цей непростий для країни час, є підвищення рівня компетентності молодих жінок і дівчат з інвалідністю щодо шляхів посилення їх психо-фізичної стійкості і формування культури безпеки в особистому житті та соціумі через створення інституту Амбасадорок змін – потужної і впливової групи експерток, здатних змінювати стиль життя, – як свій власний, так і свого оточення. Основною цільовою аудиторією проєкту є студентки і саме вони першими отримають посвідчення Амбасадорок змін. На базі УДПУ імені Павла Тичини буде засновано майбутній Інститут Амбасадорок змін. В результаті проєкту, буде апробована модель набуття дівчатами і жінками з інвалідністю психічної та фізичної стійкості, навичок самозахисту, нових методик і прийомів виходу з різних кризових ситуацій, надбання самовідчуття незалежності та суспільної гідності.