(Українська) Розсилка для науковців №58

12 вересня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Шановні науковці, вітаємо!
У новому листі нашої розсилки читайте про старт набору до 28-ї Української антарктичної експедиції, Першу міжнародну конференцію «Відкрита наука та інновації в Україні 2022», ініціативу підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» та про інші важливі новини.
ПОПРИ ВІЙНУ СТАРТУВАВ НАБІР
У 28-МУ УКРАЇНСЬКУ АНТАРКТИЧНУ ЕКСПЕДИЦІЮ
Національний антарктичний науковий центр розпочав пошук зимівників і зимівниць у 28-му Українську антарктичну експедицію на 2023-2024 рік. Подаватися на конкурс традиційно запрошують науковців за напрямами: геологічні та геофізичні науки, фізичні науки, науки про життя, а також команду життєзабезпечення – кухар, лікар, дизеліст-електрик, системний механік, сисадмін.
Немає обмежень за віком, статтю та іншими ознаками. Докладна інформація про вимоги до кандидатів та умови подання заявок зазначена в оголошенні. Документи приймаються до 22 вересня 2022 року. Після цього Конкурсна комісія здійснить попередній відбір кандидатів. На другому етапі претенденти повинні подати додатковий пакет документів, пройти фахову співбесіду та психологічне тестування.
За підсумками цього етапу Конкурсна комісія приймає рішення про рекомендацію або відхилення кандидатур до складу експедиції. Також формується кадровий резерв. Після цього на кандидатів чекає медичний огляд і в разі його успішного проходження – командні збори, тренінги та навчання.
У ЖОВТНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ПЕРША МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«ВІДКРИТА НАУКА ТА ІННОВАЦІЇ В УКРАЇНІ 2022»
27-28 жовтня МОН спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України у партнерстві з ORCID, Elsevier, Clarivate Analytics, Bentham Science, 4Science та іншими міжнародними організаціями проведуть Першу міжнародну конференцію «Відкрита наука та інновації в Україні 2022».
До участі запрошують провідних науковців, керівників та відповідальних виконавців науково-дослідних тем, співробітників галузі ІТ-технологій, розробників науково-інформаційних платформ та систем, керівників та співробітників наукових бібліотек, менеджерів з управління інституційних репозитаріїв, видавців наукових журналів, аспірантів та молодих учених, проєктних менеджерів, керівників бізнес-інкубаторів, співорганізаторів стартапів, голів та членів бібліотечних асоціацій, науковців, які працюють над розробленням досліджень, пов’язаних зі штучним інтелектом.
Реєстрацію відкрито до 19 вересня за формою. Докладніше про конференцію дізнавайтесь ось тут.
RESEARCH4LIFE: ДОСТУПНО 19 БЕЗОПЛАТНИХ ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ
ДЛЯ БІБЛІОТЕКАРІВ І ДОСЛІДНИКІВ
Research4Life спільно з партерами надають безоплатний доступ для бібліотекарів і дослідників до 19 ресурсів.
Пропонуються сайти, інструменти та навчальні ресурси від видавництв Elsevier, Springer Nature, Taylor & Francis, Cambridge University Press, Oxford University Press, IOP Publishing, Emerald Publishing, Міжнародного центру сільського господарства та біологічних наук (Centre for Agriculture and Bioscience International).
Зазначимо, що збільшилась кількість ресурсів, що доступні для українських вчених на платформі Research4Life. Дослідники з України вже отримали доступ до понад 148 тис. електронних книг, понад 40 тис. наукових журналів і десятків баз даних.
УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА СТАЖУВАННЯ
MITACS GLOBALINK RESEARCH INTERNSHIP
У серпні стартував набір на науково-дослідницьке стажування «Mitacs Globalink Research Internship» у 2023 році. Запрошують студентів 3-го курсу денної форми навчання українських університетів різних освітніх спеціальностей (інженерні, технічні, математичні, гуманітарні та соціальні науки) узяти участь у програмі «Сanada’s Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine». Стажування триватиме 12 тижнів в одному з канадських університетів.
Програма «Mitacs Globalink Research Internship» передбачає зокрема:
  • роботу над спільним проєктом із професором канадського університету;
  • переліт маршрутом «Україна-Канада» та «Канада-Україна»;
  • стипендію на житло та харчування, медичне страхування;
  • підтримку студентів-менторів канадського університету;
  • сертифікат, що підтверджує проходження програми.
Дедлайн подання заявок – 22 вересня. Детальні вимоги та інструкції щодо заповнення документів – на сайті Mitacsua.org.
«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів. Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації – за посиланням.
УКРАЇНА ВИХОДИТЬ ЗІ СКЛАДУ ЧЛЕНІВ
ОБ’ЄДНАНОГО ІНСТИТУТУ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Уряд ухвалив постанову про вихід України із складу членів Об’єднаного інституту ядерних досліджень – міжнародної міжурядової науково-дослідної організації, розташованої у місті Дубна Московської області рф.
Беручи до уваги рішення Ради Європейської організації з ядерних досліджень від 8 березня 2022 року щодо неприйнятності співпраці з країною-агресором у науково-технічній сфері, Постійне представництво України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві звернулося до МОН з пропозицією ініціювати перед Кабінетом Міністрів рішення про вихід із членства організацій, штаб-квартири яких розташовані на території країни-агресора, зокрема Об’єднаного інституту ядерних досліджень.
УДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ ПРИЗНАЧЕННЯ СТИПЕНДІЙ МОЛОДИМ УЧЕНИМ ДЛЯ УВІЧНЕННЯ ПОДІЙ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ
Уряду вніс зміни до Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим ученим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні.
Зміни стосуються зокрема:
  • з‘ясування віку претендентів, які висуваються на стипендії, та вимог до них;
  • передбачення особистої відповідальності претендентів за достовірність поданих матеріалів;
  • надання права комісії з відбору претендентів у разі необхідності перерозподіляти стипендії між державними органами та Національною академією наук, національними галузевими академіями наук за умови неподання на конкурс претендентів від відповідних державних органів та/або Національною академією наук, національними галузевими академіями наук.
РОЗ’ЯСНЕННЯ: ЯК ЗВО ТА НАУКОВІ УСТАНОВИ МАЮТЬ СПЛАЧУВАТИ ЗБОРИ ЗА ПІДТРИМАННЯ ЧИННОСТІ ПАТЕНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Міністерство економіки України на запит МОН надало роз’яснення щодо сплати закладами вищої освіти України та науковими установами зборів за підтримання чинності патентів на винаходи і патентів на корисні моделі в умовах воєнного стану.
Так, з дня введення в Україні воєнного стану зупиняється перебіг строків для вчинення дій, пов’язаних з охороною прав інтелектуальної власності, а також строків щодо процедур набуття цих прав. З дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до їхнього зупинення.
Правила зупинення перебігу строків не тягнуть за собою зупинення дії свідоцтв, патентів, якими засвідчується виникнення прав інтелектуальної власності відповідно до законодавства, а також відповідних прав інтелектуальної власності. Під час дії воєнного стану встановлені законодавством права інтелектуальної власності продовжують діяти і реалізуються суб’єктами права інтелектуальної власності у повному обсязі.
Докладніше про це – за посиланням.
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення наступні документи.
  • Проєкт наказу «Про внесення змін до наказу МОН від 13 березня 2014 року №221». Метою проєкту є вдосконалення процедури здійснення контролю за напрямами використання коштів, одержаних у результаті трансферу технологій, створених за рахунок коштів державного бюджету, і виплатою винагороди авторам технологій та особам, які здійснюють їх трансфер. Зауваження та пропозиції до проєкту акта надсилати до 19 вересня на prudka@mon.gov.uaprudka1979@gmail.com.
  • Проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку надання фінансової підтримки на створення високотехнологічних виробництв за участю закладів вищої освіти та наукових установ на умовах співфінансування». Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 12 вересня на iryna.krasovska@mon.gov.uairynakrasovska15@gmail.com.
На сьогодні все! 
Нагадуємо, що якщо ви НЕ хочете отримувати цю розсилку, будь ласка, заповніть цю анкету.
Якщо ж хтось із ваших колег, друзів чи знайомих також хоче отримувати цю розсилку, то вони можуть заповнити анкету за посиланням, і ми додамо їхні мейли до переліку адресатів.
З повагою
команда Міністерства освіти і науки
Джерело