Розсилка для науковців №62

29 листопада 2022
Шановні науковці, вітаємо!
У нашому сьогоднішньому листі читайте про актуальні можливості та конкурси для українських вчених, засідання спільного комітету ЄС-Україна з питань науки та інновацій, внесення національної науково-інформаційної системи URIS до каталогу дослідницьких інформаційних систем DRIS та про інші важливі новини.
КОНКУРС ПРОЄКТІВ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА РОЗРОБОК
Розпочався конкурсний відбір проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконавцями яких є заклади вищої освіти та наукові установи, що належать до сфери управління МОН.
Виконання робіт розпочнеться у 2023 році за рахунок коштів державного бюджету за бюджетною програмою «Наукова і науково-технічна діяльність закладів вищої освіти та наукових установ» (КПКВК 2201040).
ІNNOVATION DRIVER: ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ НА СЕРІЮ ОНЛАЙН-ВОРКШОПІВ ДЛЯ НАУКОВЦІВ І ПІДПРИЄМЦІВ
INSCIENCE та компанія «Yes&Design» за підтримки МОН запрошують на серію воркшопів «Innovation Driver», які розпочинаються 26 листопада. Захід створено для підприємців та науковців, авторів deep-tech стартапів і наукових розробок, інноваторів та представників бізнесу.
Головна мета воркшопів – допомогти налагодити ефективну співпрацю між наукою та бізнесом для якнайшвидшого відновлення України. Реєстрацію відкрито за посиланням. Докладніше – тут.
КОНКУРС НА ДОСТУП ДО ІНФРАСТРУКТУРИ
ВІД ДОСЛІДНИЦЬКОГО ЦЕНТРУ ЄВРОКОМІСІЇ
Об’єднаний дослідницький центр Європейської Комісії оголосив 8 конкурсів на доступ до дослідницької інфраструктури для науковців із академічних і дослідницьких організацій, малих та середніх підприємств державного та приватного секторів.
Науковці матимуть можливість працювати в таких сферах:
  • ядерна безпека та захист (Euratom Laboratories);
  • хімія;
  • біонауки/науки про життя;
  • фізичні науки;
  • інформаційно-комунікаційні технології тощо.
MSCA4UKRAINE:
ПІДТРИМКА УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ ВІД УНІВЕРСИТЕТУ РОВІРА І ВІРГІЛІ
Університет Ровіра і Віргілі (Таррагона, Іспанія) пропонує підтримку українським вченим в межах ініціативи MSCA4Ukraine. Науковці отримають можливість продовжити роботу в Європі та сприяти свободі наукових досліджень.
До участі запрошуються аспіранти й постдоки. Заявки розглядатимуться на постійній основі, доки не буде розподілений бюджет у 25 млн євро. Докладну інформацію щодо програми, критеріїв відбору, рекомендацій для заявників, а також умов участі та контактів шукайте за посиланням.
ФАНДРЕЙЗИНГОВА КАМПАНІЯ ВІД НФДУ
Національний фонд досліджень України оголосив про старт фандрейзингової кампанії. Через війну всі наукові проєкти, які отримували фінансування від фонду, у 2022 році не могли бути реалізовані. Держава була вимушена секвеструвати раніше виділені бюджетні кошти для захисту України від нападу рф, отже, фонд у 2022 році не має відповідних коштів для продовження грантової підтримки, а у 2023 році матиме обмежені фінансові ресурси.
Для того, щоб продовжити фінансування наукових проєктів, що перемогли в конкурсах, а також забезпечити грантову підтримку проєктів з виконання наукових досліджень і розробок за результатами нових конкурсів, фонд запускає фандрейзингову кампанію. Щоб дізнатись деталі, відвідайте сторінку «Підтримати науку України». Зі стратегією фандрейзингової діяльності НФДУ на 2022-2024 рр. можна ознайомитись за посиланням.
НАЦІОНАЛЬНУ СИСТЕМУ URIS ВНЕСЕНО
ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО КАТАЛОГУ ДОСЛІДНИЦЬКИХ СИСТЕМ DRIS
Уряд затвердив Положення про Національну електронну науково-інформаційну систему «URIS». Її створено з метою зберігання, аналізу, моніторингу та управління даними про наукову і науково-технічну діяльність працівників українських закладів освіти та наукових установ.
За ініціативою міжнародної некомерційної асоціації ЕuroCRIS систему URIS було внесено до каталогу дослідницьких інформаційних систем DRIS. Інформацію про електронну систему URIS у каталозі DRIS можна переглянути за посиланням.
DRIS є міжнародним каталогом систем управління науковою інформацією. Станом на 2022 рік до DRIS внесено понад 1 тис. електронних систем з багатьох країн світу.
ГОЛОВНІ ДОСЯГНЕННЯ У СФЕРІ НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ 2020-2022
Однією з важливих ознак сильної країни та економіки є розвинена сфера науки та інновацій. Одним із пріоритетів МОН є активізація інноваційної діяльності задля зростання престижу української науки, забезпечення індустріальної конкурентоспроможності та розвитку високотехнологічного виробництва, спільного вирішення глобальних викликів із провідними країнами світу.
Про кроки МОН протягом 2020-2022 років для підтримки наукової та науково-технічної діяльності, розвитку дослідницької та інноваційної інфраструктури, збереження наукового потенціалу читайте тут.
НАНЦ – НАУКОВА УСТАНОВА-ЛІДЕР
За підсумком державної атестації Національний антарктичний науковий центр отримав найбільшу оцінку серед всіх наукових установ за останні 2 роки атестації – 3.65/4.46 балів (з 5/5 можливих).
Такий результат дозволив НАНЦ потрапити в найвищу – першу – кваліфікаційну групу. До такої групи відносять наукові установи-лідери, які:
  • мають високий рівень отриманих результатів діяльності;
  • демонструють високий науковий потенціал та ефективно його використовують для подальшого розвитку;
  • мають визнання в Україні та світі;
  • інтегровані у світовий науковий простір та Європейський дослідницький простір з урахуванням національних інтересів.
ВІДБУЛОСЬ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ
СПІЛЬНОГО КОМІТЕТУ ЄС-УКРАЇНА З ПИТАНЬ НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ
18 листопада в Брюсселі відбулось перше засідання Спільного комітету ЄС-Україна з питань науки та інновацій. Такі засідання відбуватимуться щорічно відповідно до Угоди між Україною і ЄС та Європейським співтовариством з атомної енергії щодо участі України у Рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та Програмі з досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії (2021-2025), комплементарній до програми «Горизонт Європа».
УКРАЇНА ВИЙШЛА ЗІ СКЛАДУ ЧЛЕНІВ
МІЖНАРОДНОГО ЦЕНТРУ НАУКОВОЇ ТА ТЕХНІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Уряд ухвалив постанову про вихід з Угоди про заснування Міжнародного центру наукової та технічної інформації. Центр було засновано на підставі міжурядової угоди від 27 лютого 1969 року. Засновниками є 22 держави, штаб-квартира МЦНТІ розташована у Москві й має статус дипломатичної місії.
Україна набула членства у МЦНТІ відповідно до постанови КМУ від 18 червня 1993 р. Функції організації, що забезпечує участь України у діяльності МЦНТІ, було покладено на Український інститут науково-технічної та економічної інформації.
На сьогодні все! 
Нагадуємо, що якщо ви НЕ хочете отримувати цю розсилку, будь ласка, заповніть цю анкету.
Якщо ж хтось із ваших колег, друзів чи знайомих також хоче отримувати цю розсилку, то вони можуть заповнити анкету за посиланням, і ми додамо їхні мейли до переліку адресатів.
З повагою
команда Міністерства освіти і науки