(Українська) Сім’я – первинний осередок нації, суспільства, держави

16 травня 2024

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

     План діяльності Центру родинного виховання передбачає проведення  науково-практичних заходів з питань сімейного виховання, впровадження в освітній процес тематики підготовки молоді до усвідомленого материнства і батьківства,  та впровадження національних цінностей родинного виховання.

     Для реалізації цього плану було проведено заходи «Жіночі права крок за кроком: умови воєнного часу», святкування дня матері  та міжнародного дня сім’ї, до яких долучилися здобувачі вищої освіти, аспіранти,  викладачі.

      На заходах від учасників такі прозвучали доповіді:

      «Материнство під час війни». Історії українських жінок, які стали мамами за умов військового конфлікту, демонструють неймовірну силу матері, здатність долати складнощі та зберігати надію навіть у найтяжчі часи. Народження дітей стало для них актом мужності, спротиву та віри в майбутнє, попри обстріли, руйнування та невизначеність.

       «Багатодітні зірки» – це не лише талановиті й успішні жінки, але й чудові мами, які присвячують своїм дітям багато часу й любові. Їхні історії надихають нас і показують, що материнство – це не лише виклик, але й безмежне джерело радості та щастя.

       «Українська жінка-матір: героїзм вдома, на роботі, на передовій» попри всі труднощі, українські матері демонструють неймовірну силу духу, стійкість та героїзм, стаючи прикладом для своїх дітей та всього світу.

       «Статус материнства у соціально правовому  регулюванні»  розгляд цивільних сімейних відносин, що відображені в Кодексі законів про працю України, в Законі України «Про відпустки», в Постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів», в Законі України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», в Сімейному кодексі України та про особливості процесу усиновлення в умовах воєнного стану.

         «Сім’я –  первинний осередок нації, суспільства, держави». Про українську етнопедагогіку та  принципи родинного виховання. Із сім’єю пов’язане відновлення духовної національної культури українського народу, етнізація дітей, формування національної гідності і самосвідомості.

         Ідеалом народної педагогіки завжди була сім’я,  народ послідовно обстоював думку, що кожна сім’я повинна мати дітей, схвально ставився до багатодітності: «Діти – окраса дому», «У кого дочок сім, то й щастя всім», «Сім синів годую, всім щастя готую». «Матір ні купити, ні заслужити», «Чого не дала мама, того не купиш і в пана»,  «Від родини йде життя людини», «Материнська молитва і з дна моря підійме», «Без сім’ї нема щастя на землі» – говорять українці.

         Фотовиставка «Від тебе, мамо, в світ ідуть дороги…» поповнилася новими світлинами, серед них є ті, хто боронить нашу землю в пікселі.

Керівник Центру родинного виховання-

 Полєхіна Вікторія