Участь факультету соціальної та психологічної освіти в реабілітації військовослужбовців

7 вересня 2022

Нині одним з найактуальніших питань в нашій державі є реабілітація військовослужбовців, які брали участь у бойових діях. Їм доводиться постійно відчувати стани тривоги, настороженості, стресу, що негативно відбувається як на психічному, так і на фізичному здоров’ї. Важливо також враховувати, що учасники військових операцій зазнають складнощів як під час адаптації, власне, до зони бойових дій, що звісно є непростим та нетиповим процесом. Але й більшість з них зазнають дезадаптації й при поверненні додому, адже події, які їм доводиться пережити справляють (чинять)  значний руйнівний вплив на особистість, її психо-емоційний стан, здатність мислити, функціонувати в звичайних для інших людей умовах.

Факультет соціальної та психологічної освіти активно працює в напрямі їх реабілітації. Для нас є це питання є провідним та охоплює кілька аспектів.

Зокрема, щодо наукової діяльності в даній тематиці, науково-педагогічними працівниками факультету планується видання методичних рекомендацій на тему: «Соціально-психологічна реабілітація військовослужбовців засобами каністерапії». Згадана наукова послуга буде здійснена в рамках співпраці з Центральним клубом собаківництва товариства сприяння обороні України. Крім того, аспірантами факультету обираються теми дисертацій, що напряму або певним чином стосуються питання психологічної реабілітації військовослужбовців.

Планується також практична діяльність з даної проблематики. Провідні співробітники факультету, психологи-практики в рамках співпраці з військовими госпіталями Уманського району здійснюватимуть групові та індивідуальні зустрічі психологічної підтримки з військовослужбовцями, що там знаходяться. До того ж, ми маємо на меті розробку серії тренінгів та програми соціально-психологічної реабілітації для них.