Аспіранти ОНП «Соціальна робота» взяли участь у заході від EdCamp Urraine:Толока стійкості # 1/2024 з Катірі Макрей

21 лютого 2024

Пані Катірі – голова 4D Faculty з питань благополуччя в Університеті Денвера, експрезидентка міжнародного академічного товариства з соціальної та афективної нейронауки, ексдиректорка з академічного консультування в Університеті Денвера, асоційована редакторка журналу «APA Emotion», координаторка навчальної програми кафедри психології. Експертка проводить семінари з афективної нейронауки та методів функціональної магнітно-резонансної томографії, навчає на курсах «Вивчення психології через театр» і «Регуляція емоцій».

Які фокуси вона пропонувала для обговорення на Толоці стійкості?

 

Переосмислення сприйняття вимог (чи необхідно це робити?), яке може зменшити стрес.

Деякі вимоги є зовнішніми і реальними, їх не можна змінити. Але деякі з них – це очікування, які ми самі створюємо («я мушу більше часу виконувати це завдання»), і ми можемо переоцінити, які саме вимоги є абсолютно необхідними в періоди стресу. Можна переоцінити як сам факт наявності вимоги («чи потрібно мені це робити?»), так і рівень вимоги («я маю робити це ідеально або постійно»).

Переосмислення сприйняття ресурсів (своїх і чужих), яке також може зменшити стрес.

Насправді, у нас є більше ресурсів, ніж ми спочатку визнаємо. У нас є сили, розвинуті з нашого минулого досвіду, у нас є спільноти, в яких ми можемо отримати практичну або емоційну підтримку. У нас є біологічні ресурси (як-от сон), які покращують нашу здатність впоратися зі складними обставинами.

Зупинення «спіралей» стресу, яке може бути корисним навіть на короткий термін.

Стрес може викликати негативні емоції, які активізують тіло і ускладнюють пошук рішень та майбутніх можливостей. Стрес звужує наше мислення. Переривання стресу за допомогою коротких відволікань, короткочасних приємних занять та відсторонення від проблем, які спричиняють стрес, може бути корисним, навіть якщо не є довготерміновою стратегією.

Виявлення позитивних перспектив.

Протилежність «спіралі» стресу – «спіраль» стійкості. Позитивні емоції допомагають нам бачити більше можливостей для майбутнього та мотивують нас до дій, які перетворять ці можливості на реальність. Стала стійкість ґрунтується на вмінні зосереджуватися на позитивних аспектах навіть у найскладніші моменти.

Якщо ви з друзями проводите час на природі, багато з того, про що я написала раніше, відбувається одночасно.

Галузь позитивної психології виявила кілька корисних практик. Одна з них – це фізичні вправи або навіть легкі рухи тілом, як, наприклад, прогулянка. Контакт з природою, безпосередньо або через споглядання зображень, допомагає викликати позитивні емоції. Соціальний зв’язок також є великим джерелом позитиву, а обмін власним досвідом та відчуття розуміння з боку іншої особи може посилити позитивні емоції. Тому, для підвищення позитивності за короткий період часу одним з найкращих варіантів є прогулянка на природі з другом або подругою.