(Українська) Всеукраїнський семінар «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом»

27 липня 2018

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В рамках Всеукраїнського семінару «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом», яку проводить в місті Умань з 26 по 30 липня 2018 року громадська організація «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «Гармонія» за підтримки Мінсоцполітики України, Фонду соціального захисту інвалідів та сприяння Уманської міської ради 27 липня в актовій залі адміністративного будинку Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України відбулося пленарне засідання.

У зібранні всеукраїнського рівня взяли участь представники громадських організацій, органів соціального захисту з усіх регіонів України.

Відкрив семінар Президент ГО «Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Гармонія», кандидат економічних наук, Заслужений працівник соціальної сфери України Антропов Юрій Володимирович.

За дорученням міського голови Олександра Цебрія зі словами вітання та найкращими побажаннями щодо плідної співпраці у внесенні конструктивних пропозицій щодо покращення соціального захисту осіб з інвалідністю до учасників зібрання звернулася заступник міського голови Малішевська Юлія Юріївна. З вітальними словами виступив директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Чикало Руслан Олександрович, який подякував за співпрацю у сфері реабілітації осіб з інвалідністю.

Модератор семінару – начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Кучер Г.М. Заслужений працівник соціальної сфери України презентувала досвід роботи м. Умань у сфері надання реабілітаційних послуг та створення реабілітаційних установ.

Заступник директора Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Світлана Сук, депутат Черкаської обласної ради, заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я Судакевич В. Г. доповнили виступаючих конкретними пропозиціями щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, набутою внаслідок психічних розладів, доцільності функціонування шкіл-інтернатів для дітей з психофізичними вадами. Заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Тіліженко О.В. та сестра медична з соціальної реабілітації міжрайонної МСЕК №3 КЗ «ЧОЦМСЕЧОР» Бояр Вікторія презентували новий вид реабілітації осіб з інвалідністю в Україні – інклюзивний соціально-реабілітаційний туризм. Аспірантка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Войтовська Алла розповіла про освітні послуги для осіб з інвалідністю, які надаються в університеті. Директор Реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» імені Валентини Бондаренко Бориспільської міської ради Київської області Литвиненко Надія розповіла про реабілітаційні послуги, які надає їх установа. Марченко Катерина Іванівна – лікар-психіатр КНП «Уманська психіатрична лікарня» ознайомила присутніх про зміни в законодавстві щодо надання психіатричної допомоги.

Представники з різних регіонів України виступали зі своїми пропозиціями та проблемними питаннями у сфері реабілітації осіб з інвалідністю з психічними розладами.

Підсумовуючи виступи, Президент ГО «ВООІ» «Гармонія» Юрій Антропов порушив ряд проблемних питань щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, набутої внаслідок психічних розладів, запропонував всім подати свої пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з психічними розладами на період до 2021 року», яка була розглянута та обговорена на засіданні. Повідомив, що за результатами роботи семінару всі пропозиції будуть направлені у вищі органи влади для врахування під час внесення змін до чинного законодавства.

На завершення всі бажаючі провели час в мальовничій перлині Умані-дендропарку «Софіївка».

Семінар безумовно залишив гарні враження, кращі надбання та досвід по роботі з людьми з особливими потребами поширюватиметься по Україні, а підготовлені пропозиції вкотре привернуть увагу владних структур до створення умов для комфортного життя в соціумі особам з інвалідністю.