(Українська) Вітаємо з перемогою у проєкті!
Ініціативна група у складі Кравченко Оксани Олексіївни – доктора педагогічних наук, професорки, координаторки Гендерного центру, Войтовської Алли Іванівни – доктора філософії з соціальної роботи, Шевчук Оксани Миколаївни – кандидата педагогічних наук, доцента, Тарасюк Тетяни Володимирівни – голови студентського самоврядування факультету соціальної та психологічної освіти є переможцями проєктних заявок від громад щодо втілення пілотних ініціатив із запобігання домашньому насильству.
Мета проєкту: формування поняття такої важливої соціальної категорії як «гендер»; виховання засад гендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі; з’ясування стереотипів, які існують стосовно жіночої та чоловічої статі; надання членам громади необхідних практичних знань та навичок щодо того, як можна запобігти та протидіяти домашньому насильству.
Завдання проєкту:
- Розкрити поняття «гендер», «гендерні стереотипи», «гендерна рівність», «домашнє насильство».
- Сформувати неупереджене ставлення до представників обох статей.
- Розкрити прояви гендерної нерівності у різних сферах життя.
- Виявити основні показники домашнього насильства.
Проєкт реалізовується у межах співпраці UNFPA та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID. Думки, погляди та рекомендації, викладені у цій ініціативі, належать авторкам і не обов’язково відображають офіційну політику чи позицію UNFPA, ГО «Інноваційні соціальні рішення» або уряду США.
Реалізація проєкту полягає у інформаційно-просвітницькій роботі серед громади м. Умань. Поширення інформаційних матеріалів (брошур), а також буде висвітлена інформація через медіа про важливість запобігання та протидії домашньому насильству.
Наступний етап реалізації проєкту – тренінг «Гендер: рівні можливості для всіх» для педставників ОТГ, представників громадських організацій, зацікавлених сторін, студентства.
1 сесія – 25.04, 2.05, 9.05, 16.05. Місце проведення Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет соціальної та психологічної освіти, м.Умань, вул.Садова 28, 219 ауд.
Тема «Гендерна грамотність: нормативно-правова база, стереотипи, насильство»
Будуть розглянуті наступні підтеми:
Визначення понять: гендер, домашнє насильство, гендерно зумовленого насильства та його види.
Масштаби явища гендерно зумовленого насильства в Україні та світі.
Домашнє насильство. Коло насильства. Фактори гендерно зумовленого насильства. Наслідки гендерно зумовленого насильства.
Нормативне врегулювання.
Домашнє насильство в умовах війни.
2 сесія – 26.04, 3.05, 10.05, 17.05. Місце проведення Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, факультет соціальної та психологічної освіти, м.Умань, вул.Садова 28, 219 ауд.
Тема «Протидіємо домашньому насильству разом»
Будуть розглянуті наступні підтеми:
Про міфи та стереотипи щодо домашнього насильства
Домашне насильство не приватна справа
Різниця між конфліктом та домашнім насильством
Алгоритми реагування та втручання у випадку, якщо стаєш свідком домашнього насильства.
Вплив та наслідки домашнього та гендерно зумовленого насильства
ТРЕНЕРИ:
Шевчук Оксана Миколаївна та Тарасюк Тетяна Володимирівна.