В ПОЛЬСЬКОМУ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ ВІДЗНАЧИЛИ МАГІЧНЕ СВЯТО АНДЖЕЯ

3 грудня 2017

Cтуденти факультету української філології та Колегіуму МІГуС відзначили польське свято Анджейки – День іменин Андрія. Захід відбувся в Польському культурно-освітньому центрі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фахівець І категорії Центру Лілія Огородник на початку зустрічі розповіла студентам про традиції святкування Анджейок в Польщі. Студентка І курсу Колегіуму МІГуС Ольга Топольник підготувала презентацію «Історія походження свята».

До цього святкового заходу, наповненого магією і таємничістю, дівчата підготували цікаві гадання з книгою, свічкою, взуттям, аби дізнатися, яка доля їх чекає. Всі присутні з радістю брали активну участь у святкуванні. Під час заходу в аудиторії панувала тепла атмосфера, позитивні емоції та святковий настрій.

З історії свята. Анджейки у Польщі святкують кожного року у ніч з 29 на 30 листопада. Перша письмова згадка цього дня в Польщі відноситься до 1557 року і пов’язується з польським істориком Марчином Бєльським (пол. Marcin Bielski), який першим почав вести хроніку подій Польщі саме польською мовою.

Головну роль у процесі святкування Анджейок, як і за старих часів, грає ворожба або гадання. Колись ворожіння мали чисто сакральний характер і до них ставилися вельми серйозно. Ворожили тільки дівчата, спочатку – завжди на самоті. До підготовки процесу гадання підходили з особливою ретельністю. Іноді зверталися до більш обізнаної дівчини, чиє ворожіння збулося в її житті.

З плином часу традиція стала набувати інші риси, ставши спочатку приводом для зборів більшого числа дівчат на виданні приблизно однієї вікової групи, а потім перетворилася в дійство більш масового характеру. Зараз це свято збирає представників обох статей. Сакральному змісту хоч і віддається значення, але, безумовно, не таке серйозне, як колись.

Прес-центр УДПУ


Фото новини: