(Українська) В ПОЛЬСЬКОМУ КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ ВІДЗНАЧИЛИ МАГІЧНЕ СВЯТО АНДЖЕЯ

3 грудня 2017

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Cтуденти факультету української філології та Колегіуму МІГуС відзначили польське свято Анджейки – День іменин Андрія. Захід відбувся в Польському культурно-освітньому центрі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Фахівець І категорії Центру Лілія Огородник на початку зустрічі розповіла студентам про традиції святкування Анджейок в Польщі. Студентка І курсу Колегіуму МІГуС Ольга Топольник підготувала презентацію «Історія походження свята».

До цього святкового заходу, наповненого магією і таємничістю, дівчата підготували цікаві гадання з книгою, свічкою, взуттям, аби дізнатися, яка доля їх чекає. Всі присутні з радістю брали активну участь у святкуванні. Під час заходу в аудиторії панувала тепла атмосфера, позитивні емоції та святковий настрій.

З історії свята. Анджейки у Польщі святкують кожного року у ніч з 29 на 30 листопада. Перша письмова згадка цього дня в Польщі відноситься до 1557 року і пов’язується з польським істориком Марчином Бєльським (пол. Marcin Bielski), який першим почав вести хроніку подій Польщі саме польською мовою.

Головну роль у процесі святкування Анджейок, як і за старих часів, грає ворожба або гадання. Колись ворожіння мали чисто сакральний характер і до них ставилися вельми серйозно. Ворожили тільки дівчата, спочатку – завжди на самоті. До підготовки процесу гадання підходили з особливою ретельністю. Іноді зверталися до більш обізнаної дівчини, чиє ворожіння збулося в її житті.

З плином часу традиція стала набувати інші риси, ставши спочатку приводом для зборів більшого числа дівчат на виданні приблизно однієї вікової групи, а потім перетворилася в дійство більш масового характеру. Зараз це свято збирає представників обох статей. Сакральному змісту хоч і віддається значення, але, безумовно, не таке серйозне, як колись.

Прес-центр УДПУ


Фото новини: