Громадська організація «Українська асоціація сімейних психологів»

9 лютого 2021

Громадська організація «Українська асоціація сімейних психологів»  є добровільним об’єднанням фізичних осіб, створеним для здійснення та захисту прав і свобод людини та громадянина, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних, освітніх та інших інтересів своїх членів та/або інших осіб.

        Метою Організації є психологічна підтримка сім’ї, підготовка молоді до сімейного життя та виховання дітей, координація діяльності та професійне удосконалення фахівців, які працюють в галузі психології сім’ї.

        Керує асоціацією Потапчук Євген Михайлович доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, сімейний психолог, науковець, педагог, автор низки розробок, зокрема: «Позашлюбні стосунки подружжя та причини їх виникнення» (2011), «Кризи сімейного життя та як їх подолати» (2014), «Психологія ревнивця» (2015), «Особливості формування продуктивного мислення у майбутніх сімейних психологів» (2017).

       У грудні 2019 року створено Уманське відділення ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЯ «УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СІМЕЙНИХ ПСИХОЛОГІВ». Керує відділенням Байда Світлана Петрівна кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. З жовтня 2020 року відділення налічує 14 членів Організації.

 Основними цілями Організації є:

 – консолідація та координація діяльності фахівців, що працюють у галузі психології сім’ї та сприяння професійному удосконаленню сімейних психологів; сприяння створенню, застосуванню та поширенню психологічних знань з проблем підготовки молоді до сімейного життя та виховання дітей, запобігання та подолання сімейних криз, домашнього насильства, протидії торгівлі людьми; сприяння формуванню особистості майбутнього сім’янина (розуміння функцій сім’ї та сімейних прав і обов’язків, закономірностей вибору шлюбного партнера, сімейних ролей шлюбних партнерів, шляхів запобігання та подолання сімейних криз, відповідальності за народження та виховання здорових дітей); сприяння збереженню психологічного здоров’я членів сім’ї;  розробка й впровадження науково-дослідних проектів і програм психологічної допомоги різним групам населення та організація співробітництва фахівців консультативної психології та психотерапії.