(Українська) Дистанційне навчання в умовах воєнного стану

14 квітня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Це змінило все. Президент оголосив воєнний стан…Ще вчора страшним був коронавірус, а вже сьогодні – війна. Ніхто навіть не замислювався над тим, що в ХХІ столітті ми житимемо в часи війни. Нечесної, безжалісної, нелюдяної… Навіть в таких страшних умовах, ми маємо дивитися з вірою вперед, з вірою у світле майбутнє. А майбутнє нашої країни – за креативною молоддю, яка навіть в умовах війни, адаптується та хоче здобувати знання.

Саме тому, за наказом ректора Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини з 14 березня 2022 року навчання проводиться у дистанційні формі  з опрацюванням теоретичного матеріалу, виконанням практичних та індивідуальних завдань, курсових і контрольних робіт (проєктів) для всіх форм навчання здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації.

Це важливе рішення, оскільки, по-перше, університети в більш безпечних регіонах продовжують нести свою основну місію, а по-друге, ми маємо можливість бачитись, спілкуватись, психологічно підтримувати один одного. Звичайно, дистанційний формат для УДПУ імені Павла Тичини не є в новинку, але водночас  умови сьогодення вносять свої особливості. Зривів навчання немає, зараз всі заняття на факультеті соціальної та психологічної освіти проводяться за розкладом. За «неявки» студента ми намагаємось вияснити з чим це пов`язано.

Тож освітній процес на факультеті соціальної та психологічної освіти після канікул повністю відновлено. Науково-педагогічні працівники працюють зі студентами з використанням освітньої платформи Moodle, яка наповнена необхідними навчальними матеріалами,  використовують для комунікації Viber, Google Meet, Zoom, корпоративна пошта та інші платформи. Оскільки це не перший наш досвід проведення освітнього процесу онлайн, ми зуміли швидко адаптуватись. У розкладах занять ми зараз вказуємо не аудиторію, а покликання, за яким можуть приєднатись до занять не лише студенти та викладачі, а й співробітники деканатів та ректорату, з метою контролю за освітнім процесом. Наразі всі учасники освітнього процесу налаштовані на гнучкий онлайн режим і з великим багажем набутих знань вийти з ситуації, що склалася в країні в умовах війни.

Завершувати навчальний рік нам доведеться також дистанційно. Ми розглядаємо і такий розвиток подій. Подібний досвід у нас також присутній – і екзаменаційні сесії, і атестацію ми вже проводили в онлайн форматі. Сучасні системи дистанційного навчання дозволяють не тільки проводити навчання, а й здійснювати контроль знань та оцінювати досягнуті студентами результати навчання. Міністерством освіти і науки України видані нормативні та розпорядчі документи, у яких зазначені рекомендації щодо форм проведення підсумкового контролю та атестації, зокрема, це можна зробити в дистанційній або змішаній формах. За рекомендаціями МОН, ми повинні завершити навчання на випускових курсах вчасно та видати дипломи випускникам.

Хочеться побажати всім нам якнайшвидшої перемоги, а до тих пір – терпіння, стійкості й не забувати допомагати тим, хто цього потребує. Слава Україні! Слава ЗСУ! Все буде Україна!