(Українська) Калейдоскоп подій «Регіональний круглий стіл «Нова українська школа: «soft-skills» крізь призму психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу»

24 липня 2020

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

На факультеті соціальної та психологічної освіти відбувся Регіональний круглий стіл «Нова українська школа: «soft-skills» крізь призму психологічного та соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу».

Тематику Круглого столу обумовлено процесами реформи Нової української школи, яка стартувала у нашій країні з 2017 р., враховує та передбачає запровадження компетентнісного підходу до навчання у школах та передбачає ряд ключових компетентностей, серед яких: громадянські та соціальні компетентності, пов’язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя, з усвідомленням рівних прав і можливостей.

В основі такого підходу – розвиток «soft skills» – «м’яких навичок» на кшталт уміння утримувати увагу, системно, креативно й критично мислити, співчувати, працювати в команді. Серед інших інновацій – виховання стійкості до негараздів та робота з психологічними травмами, що актуально для країни в стані війни. За даними досліджень, проведених в Гарвардському та Стенфордському університетах, тільки 15% кар’єрного успіху забезпечується рівнем професійних навичок. У той час як інші 85% – це так звані «м’які навички» (Soft Skills).

У ході робочої зустрічі вдалось досягти декількох цілей:

  1. Визначити особливості психологічного супроводу та соціально-педагогічного патронату в умовах НУШ, та врахувати ці вимоги у процесі підготовки фахівців зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія».
  2. На основі об’єктивних висновків і пропозицій від роботодавців визначити основні підходи до формування «softskills» у майбутніх педагогів, психологів та соціальних працівників.

Партнерами заходу стали відділ освіти Уманської міської ради, Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, відділ у справах сім’ї та молоді Уманської міської ради, відділ освіти Уманської райдержадміністрації, Центр вторинної правової допомоги, Військова частина, які виступають працедавцями.