Крізь скляну стелю разом із гендрним центром

20 вересня 2019

Гендерний центр презентував студентам та студенткам нову методичну розробку – інтерактивну настільну гру «Крізь скляну стелю».

«Скляна стеля» – невидимі й формально не означені бар’єри, що перешкоджають кар’єрному зростанню жінок. Ці перешкоди зумовлені як гендерними стереотипами про другосортність, меншовартість жінок, обмеженість їх здібностей, так і страхом успіху, який з дитинства нав’язується дівчатам суспільством.

Гра розрахована на широке коло: для студентства це – можливість перевести фокус уваги з існуючих гендерних стереотипів на історичні події, обумовлені боротьбою жінок за свої права, що сформували сучасне суспільство. Ігрове поле та картки відображають такі події та дозволяють проводити гру в різних форматах: вікторин,  дебатів, обговорень, командних або індивідуальних змагань.

Результати та враження підтвердили: ігровий тренінг «Крізь скляну стелю» може стати дієвим інструментом формування свідомого погляду на рівні права та можливості жінок та чоловіків, як запоруки сталого розвитку суспільства.

Досягнення дійсної гендерної рівності є одним з пріоритетів міжнародної спільноти, але не зважаючи на певні досягнення, «скляна стеля» досі існує у суспільній свідомості й не дає жінкам просуватися кар’єрними  сходами, мати доступ до ресурсів та рівня прийняття рішень.


Фото новини: