(Українська) Раскинулось море широко

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Як приклад музичної культури нашого краю, наведемо історію написання пісні «Раскинулось море широко». Її автор — Федір Сидорович Предтеча, який народився у місті Чигирин, був козацької вдачі, не терпів фальші, власну гідність захищав будь-якою ціною і, ясна річ, зазнав чимало поневірянь.
Поштовхом до написання пісні була подія у Червоному морі, коли на пароплаві «Одеса», де служив Федір, від утоми й задухи загинув кочегар Василь Гончаренко, його найкращий друг.
Товариш теж був з Черкащини. Трапилося це у 1906 році. Федір написав пісню і був її першим виконавцем. Він мав чудовий голос, добре грав на гармошці.
Пісня гучно полетіла над хвилями чужого моря. А невдовзі її співали на всьому імператорському флоті — від Балтики до Тихого океану.
Предтеча Ф. С брав участь у першій та другій світових війнах, мав нагороди за хоробрість. Помер Федір Сидорович у м. Чигирині 1975 року. Було йому понад 90 років. Газ. «Голос України».— 1994.— 12 жовтня].