VIІ ЗМІНА ТАБОРУ «ДІЯ» «МИ СТУДЕНТИ УДПУ – ВИВЧАЄМО, ЗНАЄМО І ТВОРИМО ІСТОРІЮ УКРАЇНИ?!»

VII ЗМІНА НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ТАБОРУ ДЛЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ «ДІЯ»

« Ми студенти УДПУ – вивчаємо, знаємо і творимо історію України?!»

(14.09.17 – 14.10.17)

Патріотизм і активна життєва позиція завжди є нагальною потребою і для людей, і для держави, а в ситуації, а якій опинилась зараз Україна, патріотизм взагалі є життєвою необхідністю. В арсеналі діяльності з патріотичного виховання підростаючого покоління є багато засобів і методів впливу. Однак головне — це включення кожної особистості в конкретну діяльність з творення й примноження багатства і краси своєї Вітчизни. Саме з такою ціллю в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини на факультеті соціальної та психологічної освіти було впроваджено інноваційний проект Національно-патріотичний табір для студентської молоді «Дія».

VII зміна пройде під гаслом «Студенти УДПУ  –  вивчаємо, знаємо і творимо історію України?!». Протягом табірної зміни студенти матимуть чудову можливість поспілкуватися з цікавими особистостями м. Умань, які працюють в різноманітних галузях освіти і культури.

1 ми мали честь послухати лекцію з історії міста Умань, адже ні для кого не є секретом те, що Умань – це маленьке місто з надзвичайно цікавою та багатою історією. Надзвичайно цікаву лекцію-екскурсію вулицями нашого міста провів старший науковий співробітник відділу історії та природознавства Уманського краєзнавчого музею Давидюк Владислав Миронович.

Також цікавою для студентів стала зустріч з викладачем   кафедри   історії   України Опацьким Ігорем Юрійовичем. 

Лектор розповідав про свій науковий шлях, про можливості, які він отримав завдяки кропіткій праці. Окрім цього вів мову про тему свого наукового проекту «Інтелектуальна спадщина родини Курінних в архівах США»., проводив паралелі між минулим і сучасністю, наводив цікаві приклади і аргументи.

Наступним в циклі лекцій стала зустріч з завідуючою бібліотекою Семенюк Валентина Іванівна та бібліотекарі Циктор Ольга Олександрівна та Пилипенко Катерина Володимирівна.

Всім відома істина, що у всі часи бібліотеки були осередками, де зберігається пам’ять поколінь, де надбання людства готові до того, аби їх сприймали нинішні покоління і ставали мудрішими завдяки книжкам, набували знань і вчилися шанувати, і примножувати культурні, наукові традиції і гуманістичні цінності. Тож сьогодні перед студентами відкрився таємничий і надзвичайно цікавий світ бібліотечного життя.

Важливим аспектом стали заходи спрямовані на популяризацію академічної доброчесності, зокрема були проведені такі заходи:  Виховна година за темою «Академічна доброчесність – вимога законодавства України про освіту»Академічна доброчесність: міфічна концепція чи дієвий інструмент забезпечення якості вищої освіти? У першій частині заходу декан факультету Оксана Кравченко закцентувала увагу студентів на питанні сутності та змісту поняття “академічна доброчесність”, дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти, академічної відповідальності за порушення академічної доброчесності. Друга частина – творчого спрямування – передбачала виконання студентами проекту “Університет майбутнього”. Студенти презентували цікаві, креативні проекти.