Перший національний конгрес волонтерів

3 жовтня 2017

27 вересня 2017 року у місті Київ відбулася непересічна подія для України – Перший національний конгрес волонтерів. Серед учасників були і представники факультету соціальної та психологічної освіти, зокрема координатор центру соціальної та освітньої інтеграції «Без бар’єрів», канд.пед.наук Перфільєва Майя Володимирівна.

До участі в конгресі були запрошені: народні депутати України, члени Уряду, вчені в галузі медико-психологічної реабілітації та соціальної адаптації, лікарі, психологи, соціальні працівники, ветерани АТО, волонтери, представники бізнесу. 

Директор Українського дому Юрій Стельмащук зазначив – «Сьогодні ми розуміймо, що волонтерство – це абсолютно нова історія, яка зробила надзвичайно великий вклад в те, щоб країна була збережена. І те що продовжуються ці зміни, знову ж таки на волонтерських засадах, стосується не тільки в допомозі, а дійсно ми бачимо волонтерській рух в боротьбі з різними негативними явищами, в розбудові громадянського суспільства, а саме, в громадських радах, міністерствах при різних відомствах.

І ми розуміємо, що це добрий сигнал, котрий потрібно підтримувати та організовувати структуровані речі, які б діяли в правовому полі і мали б, в кінцевому результаті, я би сказав, таку собі ще одну владу громадського суспільства контролю і моралі. Тому вірю, що саме цей національний конгрес волонтерів буде першим сильним кроком в цьому напрямку».

Основними напрямками роботи конгресу стали:
1. Стан громадянського суспільства в Україні.
2. Волонтерство – вагома складова громадянського суспільства України.
3. Підтримка волонтерів з боку бізнесу – інвестиції в перемогу та соціальну згуртованість суспільства.
4. Державна система соціальної адаптації ветеранів АТО.
5. Роль церкви в соціальній адаптації. Створення інституту капеланства в Україні. 
6. Вплив ЗМІ на адаптацію воїнів АТО.
7. Стаціонарний етап в медико-психологічній реабілітації учасників бойових дій.
8. Просвітницька діяльність в структурі соціально-психологічної допомоги.
9. Роль виваженої нагородної політики в соціальній адаптації учасників бойових дій. .
10. Паліативна та хоспісна допомога в Україні.