(Українська) Перший національний конгрес волонтерів

3 жовтня 2017

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

27 вересня 2017 року у місті Київ відбулася непересічна подія для України – Перший національний конгрес волонтерів. Серед учасників були і представники факультету соціальної та психологічної освіти, зокрема координатор центру соціальної та освітньої інтеграції «Без бар’єрів», канд.пед.наук Перфільєва Майя Володимирівна.

До участі в конгресі були запрошені: народні депутати України, члени Уряду, вчені в галузі медико-психологічної реабілітації та соціальної адаптації, лікарі, психологи, соціальні працівники, ветерани АТО, волонтери, представники бізнесу. 

Директор Українського дому Юрій Стельмащук зазначив – «Сьогодні ми розуміймо, що волонтерство – це абсолютно нова історія, яка зробила надзвичайно великий вклад в те, щоб країна була збережена. І те що продовжуються ці зміни, знову ж таки на волонтерських засадах, стосується не тільки в допомозі, а дійсно ми бачимо волонтерській рух в боротьбі з різними негативними явищами, в розбудові громадянського суспільства, а саме, в громадських радах, міністерствах при різних відомствах.

І ми розуміємо, що це добрий сигнал, котрий потрібно підтримувати та організовувати структуровані речі, які б діяли в правовому полі і мали б, в кінцевому результаті, я би сказав, таку собі ще одну владу громадського суспільства контролю і моралі. Тому вірю, що саме цей національний конгрес волонтерів буде першим сильним кроком в цьому напрямку».

Основними напрямками роботи конгресу стали:
1. Стан громадянського суспільства в Україні.
2. Волонтерство – вагома складова громадянського суспільства України.
3. Підтримка волонтерів з боку бізнесу – інвестиції в перемогу та соціальну згуртованість суспільства.
4. Державна система соціальної адаптації ветеранів АТО.
5. Роль церкви в соціальній адаптації. Створення інституту капеланства в Україні. 
6. Вплив ЗМІ на адаптацію воїнів АТО.
7. Стаціонарний етап в медико-психологічній реабілітації учасників бойових дій.
8. Просвітницька діяльність в структурі соціально-психологічної допомоги.
9. Роль виваженої нагородної політики в соціальній адаптації учасників бойових дій. .
10. Паліативна та хоспісна допомога в Україні.