(Українська) Поєднання навчання і досліджень під час реалізації освітньо-наукової програми «Освітні, педагогічні науки»

13 квітня 2022

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

Освітньо-наукова програма «Освітні, педагогічні науки» містить освітню й наукову складову: вивчення навчальних дисциплін поєднується з виконанням наукового дослідження. Навчання аспірантів триває 4 роки: перші 2 р. здійснюється опанування освітньої складової й проведення наукових досліджень, наступні 2 р. – завершення й підготовка до захисту дисертації. Освітньо-наукова програма передбачає включення здобувачів у різні форми дослідницької діяльності (наукові проєкти; робота з наукометричними базами даних; підготовка наукових публікацій). Дослідницька компонента реалізується в ОК 01 «Українська наукова мова», ОК 03 «Філософія науки та інновацій», ОК 05 «Методологія та методика наукових досліджень», П 01 «Виробнича (викладацька) практика», ВК «Сучасні тенденції розвитку теорії і методики професійної освіти», ВК «Сучасні тенденції розвитку теорії і методики виховання», ВК «Історіографія педагогічних процесів», ВК «Проблеми розвитку дошкільної освіти в Україні та зарубіжних країнах», ВК «Методика підготовки наукових публікацій», ВК «Математичні методи дослідження», ВК «Сучасна система наукової інформації», ВК «Компаративна педагогіка» та ін.

Окремі аспіранти виконують дисертаційні дослідження, пов’язані з актуальними проблемами професійної освіти, поєднують навчання з педагогічною діяльністю, беруть участь у виконанні тем наукових шкіл провідних науковців університету, а також в межах наукових досліджень науково-дослідної лабораторії педагогічної компетентності. Поєднанню навчання і досліджень сприяє діяльність Наукового товариства студентів і аспірантів, СНТ УДПУ імені Павла Тичини.

Індивідуальні завдання, які виконують аспіранти в межах виробничої (викладацької) практики дотичні до тематики їх дисертаційних робіт.

Здобувачі беруть активну участь у наукових заходах в Україні та за її межами на засадах академічної свободи; долучаються до організації та проведення наукових конференцій в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. Результати наукових досліджень здобувачів публікуються у вітчизняних фахових та зарубіжних наукових виданнях як одноосібно, так у співавторстві з науковими керівниками. Високий рівень залучення здобувачів до наукових досліджень підтверджують їхні портфоліо, представлені на сайті факультету соціальної та психологічної освіти.