(Українська) Представники міжнародної академічної спільноти залучаються до освітнього процесу на ФСПО

31 березня 2023

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

30 березня 2023 року на факультеті соціальної та психологічної освіти відбулась гостьова лекція на тему «Соціологічний погляд на культурні особливості освітніх систем (на прикладах України, Польщі, Ізраїля)».

Лектор – Алла Марченко, соціологиня, дослідниця на постдокторській програмі Єрусалимського університету. Випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю “соціологія” (бакалаврат,  магістратура, аспірантура). Працювала дослідницею в Українському інституті науково-технічної інформації (УкрІНТЕІ) та громадській організації “Фонд муніципального розвитку”. З 2009 по 2017 рік викладала на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Алла є випускницею дослідницької програми Карнегі (2015-2016) та публікаційної програми Карнегі (2016-2017) у Нью-Йоркському університеті (США). З 2017 р. до 2022 р.  була докторанткою Інституту філософії та соціології Польської Академії наук (Варшава).

Лекторка акцентувала увагу на особливостях організації освіти в Україні, Польщі та Ізраїлі, наголосила на значущості спеціальностей соціально-психологічного спектру у цих країнах з огляду на спільність соціальних викликів – перманентна війна в Ізраїлі, страшна кровопролитна війна в Україні, постійні погрози завоювань Польщі з боку росії. Значення соціономічних професій, прогресуюча потреба у фахівціях соціальної роботи та соціального забезпечення, психологах, необхідність соціального захисту осіб у воєнний та повоєнний стан – ці аргументовані ідеї лекторки ще раз підтвердили важливість здобуття освіти за спеціальностями 231 Соціальна робота, 232 Соціальне забезпечення та 053 Психологія.

Така лекція, безумовно, посприяє вивченню освіти, культури України у глобальному вимірі, результативному аналізу закономірностей, наслідків та значення історико-культурних явищ і процесів в Україні у європейському та світовому контексті.


Фото новини: